Prowadząc sklep internetowy (niezależnie, co jest w nim sprzedawane), musimy przede wszystkim zadbać o płynność przesyłania danych, a także o sprawne wysyłki do klienta zamówionego towaru. Jest to najważniejsze, bo tylko klient, który otrzyma towar dobrej jakości i w terminie, powróci do danego sklepu.

Integracje dla PrestaShop są w tym celu idealnym narzędziem, pozwalającym na kontrolowanie stanu magazynowego, zamówień, które wpłynęły, a także terminów, jakie muszą zostać dotrzymane przez sklep. To wszystko gwarantuje nam rzeczywiście obsługę na najwyższym poziomie.

Jakie wtyczki mamy do wyboru?

Jeśli chodzi o integracje dla PrestaShop to mamy do wyboru kilka wtyczek, które rzeczywiście pozwolą na kontrolowanie wszystkiego. Możemy za ich pomocą nie tylko śledzić złożone zamówienia, ale także dopilnować, aby informacje zostały umieszczone do konkretnego magazynu, w którym znajduje się dana rzecz. Sprawia to, że jest większa szansa dotrzymania terminu, który został obiecany klientowi, a także tego, aby nic nie zostało w międzyczasie zagubione.

Idealne rozwiązanie dla dużych sklepów

Sklep, który zajmuje się sprzedażą wielu produktów a także posiadający kilka magazynów, w których są one przechowywane, potrzebuje usprawnień, aby wszystko działało tak, jak należy. Integracje dla PrestaShop to możliwość monitorowania zasobów, jakimi dysponuje dany magazyn, a także dawanie na bieżąco pracownikom konkretnego magazynu, świeżych danych, które pozwolą na wypełnienie wszystkich zadań w terminie.

Nie wyniknie z tego więc sytuacja, w której dany magazyn zapomni wysłać zamówienie do klienta lub ten zamów to, czego w magazynie już nie ma. Możemy dzięki temu zaprowadzić porządek i sprawić, że klient otrzyma swój towar a jakość obsługi będzie na najwyższym poziomie.

Komunikacja z pracownikami online

Wtyczki i narzędzie dla PrestaShop to idealne rozwiązanie dla każdego sklepu niezależnie, czy zajmuje się sprzedażą internetową, czy też działa stacjonarnie. Jednak szczególne korzyści z takiego rozwiązania otrzymają sklepy internetowe, a także sklepy, które działają dwojako.

W tym przypadku bowiem bardzo często dochodzi do sytuacji, że i w Internecie i w sklepie stacjonarnym sprzedawany jest ten sam towar równocześnie. Niestety może się zdarzyć, że zabraknie go i któryś z klientów będzie zawiedziony. Taka sytuacja nie powinna mieć bezwzględnie miejsca i musimy robić wszystko, aby jej uniknąć.

Usprawnienie działania w firmie za kilka złotych

Plusem integracji dla PrestaShop jest niewątpliwie niska cena. W porównaniu do korzyści, jakie płyną z jego użytkowania z pewnością warto w niego zainwestować. Możemy bowiem znacznie usprawnić pracę w sklepie i między magazynami, a także podnieść dzięki temu jakość usług i to za kilka złotych.

Mamy dla siebie bowiem wielki wachlarz narzędzi idealnie dobranych, które przyspieszą procesy wysyłki i realizacji zamówień, tak aby klient był zadowolony, a pracownik nie tracił czasu na wyszukiwanie informacji, jakie zamówienia powinny zostać wysłane, kiedy, i jakie są dane klienta potrzebne do wysyłki. To znacznie upraszcza i przyspiesza dany proces.

Możliwość testowania poszczególnych integracji

Jeśli nie jesteśmy pewni, jaka integracja sprawdzi się u nas szczególnie, to warto skorzystać z darmowej możliwości testowania. Nie będziemy musieli bowiem kupować czegoś, co być może nam się nie sprawdzi. Jest to bardzo wygodne i świadczy o tym, że producent oprogramowania jest pewien jego jakości i przydatności.

Jednak oprogramowanie powinno zostać dobrane do konkretnej firmy i sklepu, dlatego przede wszystkim warto pomyśleć, która integracja dla PrestaShop będzie dla nas najkorzystniejsza i usprawni maksymalnie pracę. Jeśli nie wiemy, jaką opcję wybrać, to możemy skorzystać z darmowych rad eksperta, który przedstawi nam najlepsze dla danego sklepu opcje (to pozwoli zdecydować się rzeczywiście na to, co sprawdzi się idealnie pod każdym względem). Jeśli jednak nie, to bez problemu możemy produkt zwrócić i wybrać inny, być może lepiej sprawdzający się u nas.

Źródło: https://sellintegro.pl

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments