W arkuszu kalkulacyjnym możemy dodawać komentarze oraz adnotacje czyli krótkie, dodatkowe notatki. Komentarze są świetnym sposobem na uzupełnienie dokumentu dodatkowymi informacjami a tym samym znacznie ułatwiają komunikację między kilkoma autorami jednego, tego samego arkusza. W programie Excel dla Office 365 komentarze stanowią wątki rozmów i zawierają pola odpowiedzi dzięki czemu można wyświetlić wirtualną konwersację w skoroszycie. Jeśli nie ma konieczności omówienia danych znajdujących się w arkuszu, można użyć tylko krótkiej notatki. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak opatrzyć adnotacją dokument Excel, skorzystaj z naszej dzisiejszej porady. Zapraszamy!

Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane w programie Excel dla Office 365. Jeżeli masz inną wersję programu, wygląd może się nieco różnić ale nie martw się funkcje pozostają takie same.

Jak dodać komentarz i notatkę w Excelu?

  1. Otwieramy arkusz kalkulacyjny z danymi, który chcemy opatrzeć adnotacją.
  2. Aby dodać komentarz zaznaczamy słowo lub konkretną komórkę zestawienia, którą chcemy omówić a następnie w górnym pasku nawigacji przechodzimy do zakładki „Wstawienie” i w sekcji „Komentarze” korzystamy z opcji dodania adnotacji. Możemy także kliknąć prawym przyciskiem myszy w dowolnej komórce i z listy wybrać opcję „Nowy komentarz”.
  3. Pojawi się małe pole tekstowe, w którym wpisujemy komentarz. Zatwierdzamy przyciskiem „Opublikuj” (ikona zielonej strzałki). Warto zwrócić uwagę, że obszar ten zawiera także nazwę twórcy/edytora komentarza (który działa jako identyfikator) wraz z datą i godziną jego utworzenia. Komórka, która została skomentowana, jest oznaczona kolorowym trójkątem w prawym, górnym rogu.
  4. Po utworzeniu adnotacji, klikając prawym przyciskiem myszy w danym obszarze, na liście znajdą się dodatkowe opcje takie jak „Pokaż komentarz”, „Usuń komentarz” oraz „Odpowiedz na komentarz”.
  5. Aby dodać krótką notatkę do wybranej komórki Excela, należy na nią kliknąć prawym przyciskiem myszy a następnie z listy wybrać opcję „Nowa notatka”. Wyświetli się pole edycji, w którym wpisujemy tekst. Komórki z notatkami będą oznaczone małym, czerwonym trójkątem w prawym górnym rogu. Chcąc podejrzeć notatkę, wystarczy tylko ustawić kursor myszy nad daną komórką.

WAŻNE! Komentarze można tworzyć tylko dla jednej komórki jednocześnie. Funkcja nie zadziała jeśli zaznaczymy większy obszar. Możesz utworzyć duplikat komentarza w innym miejscu.

Więcej

https://support.office.com/pl-pl/article/-komentarze-i-notatki-Excel

Pytania?

Jeżeli masz pytania – daj nam znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments