Znak wodny to charakterystyczny, półprzezroczysty obraz lub tekst, który umieszczany jest w tle dokumentu i widoczny po jego wydrukowaniu. Wyróżnia pismo ale także chroni przed kradzieżą i kopiowaniem treści zwłaszcza gdy udostępniamy je w sieci lub przesyłamy innym osobom. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak poprzez znak graficzny oznaczyć dokumenty zapisane w PDF, zapoznaj się z naszą krótką instrukcją. Wykorzystamy do tego celu PDF Tools, narzędzie online, służące do konwertowania plików. Działa ze wszystkimi aktualnymi systemami operacyjnymi i przeglądarkami dlatego nie trzeba pobierać i instalować żadnego oprogramowania. Jesteś gotowy? Zaczynamy!

  1. Uruchom przeglądarkę internetową na swoim komputerze. W naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome  ale w Twoim przypadku może to być również Microsoft Edge, Internet Explorer, Firefox czy też Opera. Typ wybranej przeglądarki nie ma znaczenia, proces scalania i poszczególne ekrany nie będą się miedzy sobą różnić.  Wpisz w pasku adresu: https://tools.pdf24.org/pl/dodaj-znak-wodny
  2. Wybierz plik PDF, do którego chcesz dodać znak wodny bądź przenieś go do aktywnego pola otoczonego przerywaną niebieską linią.
  3. Skonfiguruj opcje znaku wodnego. Wpisz tekst, który zostanie wyświetlony w tle dokumentu. Określ wielkość czcionki a także opcje wyglądu (kolor napisu oraz układ położenia). Zatwierdź klikając przycisk „Dodaj znak wodny”.
  4. Brawo! Twoje zadanie zostało przetworzone. Możesz pobrać i zapisać swój plik PDF, lub przesłać go na skrzynkę pocztową, wpisując odpowiedni adres e-mail.

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments