Masz kilka kontaktów, do których często wysyłasz wiadomości? Jeśli chciałbyś je mieć wszystkie pod ręką to przypnij skrót czatu WhatsApp do ekranu głównego swojego telefonu. Pozwoli to na szybkie wysłanie wiadomości bez konieczności szukania kontaktu na liście czatów. Jesteś ciekawy jak to zrobić? Skorzystaj z dzisiejszej krótkiej instrukcji krok po kroku. To co, telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Palcem przytrzymujemy dłuższą chwilę ekran telefonu a następnie klikamy na ikonę „Widżety”.
  2. Rozwinie się lista wszystkich dostępnych widgetów. My szukamy tego o nazwie „WhatsApp”. Określamy jaką czynność będzie podejmował skrót z poziomu ekranu głównego, w momencie gdy na niego klikniemy. Do wyboru mamy dwie opcje: aparat WhatsApp i czat WhatsApp. My chcemy aby po kliknięciu skrótu automatycznie otworzyła się wiadomość, dlatego wybieramy tę drugą opcję.
  3. Wyświetli się lista naszych czatów. Wybieramy ten kontakt, który chcemy dodać do ekranu głównego swojego telefonu.
  4. Gotowe! Widget został dodany do ekranu głównego naszego telefonu. Wystarczy teraz w niego kliknąć aby wysłać wiadomość tekstową WhatsApp do swojego znajomego 🙂Dodany skrót możemy oczywiście przesuwać w dowolne miejsce na pulpicie smartfona. Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Twoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.