android

Zmiana czasu na zimowy 2018 – kiedy i jak zmieniamy czas? W którą stronę przestawiamy zegarki: do przodu czy do tyłu? Odpowiedź na te pytania dla wielu osób nie jest oczywista. Sama zmiana czasu z letniego na zimowy przyniesie kilka zmian w naszym życiu. Dzień będzie krótszy i szybciej zrobi się ciemno. Wskazówki zegara ściennego będziemy musieli przestawić ręcznie – a telefon? zaktualizuje się automatycznie czy trzeba coś ustawić?

Kiedy i w którą stronę?

Zmiana czasu na zimowy 2018:
Zmiana czasu z letniego na zimowy co roku jest ta sama – noc z soboty na niedzielę, w ostatni weekend października. Tym razem wypada to z 27 na 28 października.
W którą stronę przestawiamy zegarki? Zmiana czasu na zimowy 2018 powoduje, że w nocy z 27 na 28 października przestawiamy czas do tyłu – z godziny 3.00 na 2.00!

TELEFON ANDROID

  1. Wejdź w Ustawienia (przeciągnij palcem od góry ekranu i naciśnij ikonę koła zębatego).
  2. Na liście znajdź pozycję „Zarządzanie Ogólne” (Język i wprowadzanie, Data i godzina, Wyzeruj…)
  3. Wybierz opcję „Data i godzina”.
  4. Zaznacz opcję „Automatyczna data i godzina”. Tym samym będziesz miał pewność, że telefon automatycznie zaktualizuje godzinę względem daty i strefy czasowej!

TELEFON iOS (iPhone)

  1. Wejdź w Ustawienia telefonu.
  2. Opcja „Ogólne”.
  3. Opcja „Data i czas”.
  4. Zaznacz opcję „Automatyczna aktualizacja daty i czasu” – Gotowe! 🙂

Więcej

https://support.apple.com/en-us/HT203483 (angielski)

http://www.samsung.com/pl/support/skp/faq/1031073

Pytania?

Nie możesz znaleźć tej opcji w swoim telefonie? Masz inny problem – daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments