Prowadzisz grupowe rozmowy w aplikacji Messenger? Jeśli tak, to warto skorzystać z funkcji cytowania wiadomości w odpowiedzi. Przecież na czacie nie trudno o nieporozumienie. Możliwość cytowania treści sprawi, że uczestnicy konwersacji nie będą mieć wątpliwości, której wiadomości dotyczy odpowiedź. Jesli nie wiesz jak to zrobić, to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Sprawdź czy zainstalowana aplikacja Messenger jest zaktualizowana do najnowszej wersji. W tym celu otwórz Sklep Google Play a następnie wpisz w pasku wyszukiwania nazwę programu. Jeśli masz zainstalowaną starą wersję aplikacji, kliknij na przycisk „Aktualizuj”.
  2. Na liście wszystkich zainstalowanych aplikacji odszukaj komunikator, uruchom program i zaloguj się do swojego konta.
  3. Otwórz rozmowę lub czat grupowy a następnie przytrzymaj dłuższą chwilę wiadomość, na którą chcesz odpowiedzieć. Pojawi się lista z dostępnymi reakcjami w postaci emoji (ikonki przedstawiające różnego rodzaju emocje).
  4. Aby skorzystać z opcji cytowania, kliknij na strzałkę, która pojawi się na pasku menu u dołu strony.
  5. Cytowana (oryginalna) wiadomość pozostanie widoczna i wyświetli się tuż nad nową wypowiedzią. Zobaczysz także informacje komu udzielasz odpowiedzi (imię, nazwisko rozmówcy). Ważne: możesz odpowiadać na indywidualne pliki GIF, filmy, tekst i zdjęcia.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments