Error Messenger

Zdecydowałeś się w końcu zainstalować aplikację Messenger na swój telefon z Android? Wydawałoby się, że wszystko idzie zgodnie z planem – podajesz dane niezbędne do dokończenia rejestracji (nazwę, numer telefonu itd.), zgadzasz się na warunki korzystania z usługi, aż tu nagle pojawia się komunikat, że nie możesz dokończyć konfiguracji konta i błąd, który samym swoim wyglądem przeraża i zniechęca do podjęcia dalszych prób instalacji programu? Czy na ekranie Twojego telefonu pojawia się informacja Error: (#100) The parameter family_device_id is required? Nie martw się. Jest na to prosty sposób. Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok o kroku. Zaczynamy.

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji uruchamiamy „Ustawienia” (ikona zębatego koła) a następnie przechodzimy do zakładki „Ekrany blokady i zabezpieczenia” lub „Bezpieczeństwo i prywatność”. Zależnie od modelu telefonu i wersji systemu android lokalizacja menu może się nieznacznie różnić.
  2. Przesuwamy suwak w pozycje aktywną przy opcji „Nieznane źródła”. Jeśli mamy telefon Huawei musimy wejść do zakładki „Ustawienia dodatkowe” i tam wybrać opcję „Instaluj aplikacje z zewnętrznych źródeł”. Szukamy komunikatora Messenger. Klikamy na niego i przesuwamy suwak w pozycję aktywną przy opcji „Pozwól na instalowanie aplikacji”.
  3. Otwieramy przeglądarkę internetową na swoim telefonie i w pasku wyszukiwania wpisujemy adres strony https://androidapksfree.com/.
  4. Wyszukujemy starszej wersji aplikacji Messenger, niż ta którą pierwotnie ściągnęliśmy i instalujemy ja na swoim telefonie.
  5. Ponownie przechodzimy proces zakładania konta, podając wszystkie niezbędne dane.

Metoda ta została wcześniej przetestowana kilkukrotnie. Zadziałało 🙂 Życzymy powodzenia!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments