Zdecydowałeś się w końcu zainstalować aplikację Messenger na swój telefon z Android? Wydawałoby się, że wszystko idzie zgodnie z planem – podajesz dane niezbędne do dokończenia rejestracji (nazwę, numer telefonu itd.), zgadzasz się na warunki korzystania z usługi, aż tu nagle pojawia się komunikat, że nie możesz dokończyć konfiguracji konta i błąd, który samym swoim wyglądem przeraża i zniechęca do podjęcia dalszych prób instalacji programu? Czy na ekranie Twojego telefonu pojawia się informacja Error: (#100) The parameter family_device_id is required? Nie martw się. Jest na to prosty sposób. Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok o kroku. Zaczynamy.

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji uruchamiamy „Ustawienia” (ikona zębatego koła) a następnie przechodzimy do zakładki „Ekrany blokady i zabezpieczenia” lub „Bezpieczeństwo i prywatność”. Zależnie od modelu telefonu i wersji systemu android lokalizacja menu może się nieznacznie różnić.
  2. Przesuwamy suwak w pozycje aktywną przy opcji „Nieznane źródła”. Jeśli mamy telefon Huawei musimy wejść do zakładki „Ustawienia dodatkowe” i tam wybrać opcję „Instaluj aplikacje z zewnętrznych źródeł”. Szukamy komunikatora Messenger. Klikamy na niego i przesuwamy suwak w pozycję aktywną przy opcji „Pozwól na instalowanie aplikacji”.
  3. Otwieramy przeglądarkę internetową na swoim telefonie i w pasku wyszukiwania wpisujemy adres strony https://androidapksfree.com/.
  4. Wyszukujemy starszej wersji aplikacji Messenger, niż ta którą pierwotnie ściągnęliśmy i instalujemy ja na swoim telefonie.
  5. Ponownie przechodzimy proces zakładania konta, podając wszystkie niezbędne dane.

Metoda ta została wcześniej przetestowana kilkukrotnie. Zadziałało 🙂 Życzymy powodzenia!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Saleena
Saleena
1 rok temu

yes, I have got that here, These steps are very effective to download apk for free. This site always try to solve the problems. Thanks for sharing, this site is rocking while putting quality content I always follow this to find many of tech confusions and much more. https://whatsgbplus.com/

Ostatnio edytowane 1 rok temu by Saleena