Mature man at home using laptop and wearing headphones

Słuchawki bezprzewodowe są nie tylko modne, ale również bardzo wygodne i praktyczne. Nie oznacza to jednak, że wystarczy sięgnąć po dowolny model, aby osiągnąć pełną satysfakcję z zakupu. Zobaczmy zatem, jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać i jak dostosować wybór do swoich potrzeb?

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe – jak je wybrać?

Podobnie jak w przypadku innych zakupów, przed kupnem słuchawek bezprzewodowych powinieneś określić, w jakich warunkach będziesz je wykorzystywać. Ogromne znaczenie przy wyborze mają także parametry techniczne oraz budowa zewnętrzna, czyli design. Jednym z najważniejszych parametrów jest pasmo przenoszenia, czyli zakres częstotliwości przenoszonych przez słuchawki, który określa się w hercach (Hz). Generalnie, przy zakupie słuchawek bezprzewodowych warto szukać modeli, które mają jak najszersze pasmo przenoszenia. Równie istotna jest dynamika, czyli czułość słuchawek podawana w decybelach (dB). Od tej wartości zależy, z jaką głośnością słuchawki będą odtwarzać dźwięk bez pogorszenia jakości. Jeśli używasz słuchawek podczas uprawiania sportu, zwróć też uwagę na ich wodoodporność. Nie bez znaczenia jest również typ słuchawek bezprzewodowych.

Jakie słuchawki bezprzewodowe sprawdzą się najlepiej? – typy słuchawek bezprzewodowych

Wybór najlepszych słuchawek bezprzewodowych wcale nie jest łatwy. Jednym z najważniejszych czynników decydujących o zadowoleniu z zakupu jest prawidłowy wybór typu słuchawek. Jest to bezpośrednio związane z rodzajem sytuacji, w których będą wykorzystywane, ponieważ np. np. cięższe, wokółuszne modele nie nadają się do treningów i lepiej sprowadzają się w domu. Całkowitym przeciwieństwem wokółusznych słuchawek bezprzewodowych są słuchawki namałżowinowe. Zakrywają jedynie małżowinę ucha, ale podobnie jak słuchawki nauszne i wokółuszne utrzymują się na głowie za pomocą tzw. pająka.

Znacznie większą popularnością niż wspomniane typy słuchawek bezprzewoodwych cieszą się słuchawki douszne. Popularne “pchełki” są bardzo kompaktowe i można je wykorzystać w praktycznie każdej sytuacji. Co prawna nie wygłuszają w całości odgłosów otoczenia, jednak słuchawki bezprzerwowe wysokiej jakości gwarantują wysoką jakość dźwięku. Dla osób, którym zależy na całkowitym wyciszeniu otoczenia, najlepszą opcją mogą się okazać dokanałowe słuchawki bezprzewodowe. Tego typu słuchawki sprawdzą się praktycznie w każdych warunkach i w każdym miejscu, ponieważ są bardzo małe.

Dobre słuchawki bezprzewodowe – odpowiednia wersja Bluetooth

Jednym z najważniejszych elementów słuchawek bezprzewodowych jest Bluetooth, ponieważ to za jego pomocą można połączyć smartfon ze słuchawkami. Bluetooth występuje jednak w wielu wersjach. Powinieneś się więc upewnić, że wybrane przez Ciebie słuchawki bezprzewodowe są wyposażone w wersję Bluetooth kompatybilną z Twoim smartfonem. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na to, że starsze wersje Bluetooth charakteryzowały się zużyciem bardzo dużej ilości energii telefonu. Jeżeli długość działania telefonu na jednym ładowaniu ma dla Ciebie kluczowe znaczenie, prawdopodobnie powinieneś zainwestować w słuchawki bezprzewodowe wyposażone w najnowszą wersję Bluetooth.

Polecane słuchawki bezprzewodowe – znaczenie pojemności akumulatora

Prawdopodobnie największym minusem słuchawek bezprzewodowych w porównaniu do klasycznych słuchawek na przewód jest uzależnienie od działania akumulatora. Na szczęście nowoczesne słuchawki bezprzewodowe mogą zapewniać działanie nawet przez kilkadziesiąt godzin. Zdecydowana większość słuchawek bezprzewodowych oferuje jednak nawet 8-9 godzin słuchania na jednym ładowaniu. Niektóre modele gwarantują jeszcze jedną bardzo ciekawą opcję, a mianowicie możliwość ładowania w specjalnym etui dołączonym do zestawu. Niektóre modele posiadają także dodatkowy kabel, który umożliwia podłączenie ich do smartfonów bez Bluetooth lub w przypadku utraty energii. Pojemność akumulatora wpływa na cenę słuchawek bezprzewodowych, jednak nawet stosunkowo tanie słuchawki gwarantują co najmniej kilkugodzinne działanie.

Słuchawki bezprzewodowe ranking – jakie słuchawki bezprzewodowe kupić?

Wybór najlepszych słuchawek bezprzewodowych zależy od wielu zmiennych, w tym od ich typu.

  • Wśród słuchawek dousznych zdecydowanie warte polecenia są słuchawki Apple AirPods (3. generacji), które są mniejsze niż AirPods2 i doskonale dopasowane do kształtu ucha.
  • Miłośnicy nausznych słuchawek bezprzewodowych mogą sięgnąć po JBL Tune600BTNC.
  • Sprawdzoną alternatywą pozostają także słuchawki HP Headset 500.
  • Z kolei, jeżeli chciałbyś kupić najlepsze słuchawki bezprzewodowe, które są ze sobą połączone, to polecamy Ci słuchawki JBL T110BT, które mogą wygodnie wisieć na szyi, gdy akurat nie słuchasz muzyki.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments