Nie ważne czy planujesz weekend w górach czy wyjeżdżasz na długo wyczekiwany urlop, każdy wyjazd dobrze jest odpowiednio zaplanować. A nic tak nie psuje wypoczynku i humoru jak źle spakowana walizka. Dlatego warto przygotowania zacząć od stworzenia listy rzeczy niezbędnych do zabrania. Z pomocą przychodzi aplikacja PackKing, która utworzy zestawienie na podstawie pogody, aktywności i transportu Twojej wycieczki. W dzisiejszym artykule pokażemy jak łatwo zainstalować aplikację na telefonie z Android oraz jak szybko stworzyć listę rzeczy niezbędnych do spakowania bagażu. Zaczynamy!

  1. Pobierz PACKKING na swój telefon. Na liście zainstalowanych aplikacji musisz znaleźć ikonę „Sklep Play”. Uruchom aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji „PackKing” a następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.
  2. Zezwól aplikacji na dostęp do zakupów w aplikacji, tożsamości oraz zdjęć, multimediów i plików. Po zakończeniu pobierania, wróć do pulpitu głównego i otwórz „PackKing”.
  3. Naciśnij ikonę plusa, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu aby utworzyć spersonalizowaną listę pierwszego pakowania.
  4. Nadaj tytuł oraz podaj termin swojego wyjazdu (aplikacja sama wyliczy ile to nocy i dni). Kontynuując edycję listy, określ swoją płeć oraz poinformuj czym się dostaniesz na urlop, wybierając odpowiedni środek transportu.
  5. Określ pogodę, jaką przewidujesz na miejscu (możesz zaznaczyć kilka opcji) a na koniec zdecyduj co będziesz chciał zabrać na wyjazd. Możesz skorzystać z 28 różnych kategorii. Oprócz podróżnych niezbędników, zaznacz czy będziesz potrzebować rzeczy treningowych i przeznaczonych do sportów zimowych (buty do biegania, spodnie narciarskie, kask, rękawice, ciepłe skarpety, śniegowce), przyborów plażowych (strój kąpielowy, olejek do opalania, klapki), przyborów do gotowania (jeśli w planach masz nocleg w domku bez wyposażenia)itd. Oprócz tego możesz dodawać własne kategorie lub pojedyncze rzeczy. Zatwierdź klikając na przycisk „Stwórz listę rzeczy do spakowania”.
  6. Gotowe! Twoja lista jest podzielona na kilka kategorii: odzież, higiena, zdrowie, dokumenty, gadżety, inne, jedzenie i To-Do (do zrobienia czyli wydrukować dokumenty, podlać kwiaty, posprzątać dom, pójść do fryzjera itd). Wciśnij ikonę zielonego plusa przy konkretnej rzeczy, którą chcesz ze sobą koniecznie zabrać a ten zmieni się w puste okienko do odznaczenia. Wtedy wystarczy, że w nie klikniesz aby potwierdzić spakowanie przedmiotu do walizki/torby. Prawda, że to łatwe?:)
  7. Możesz dodawać swoje elementy. Wejdź do listy i kliknij na ikonę +. Dodaj brakujący element, podając nazwę, wybierając kategorię, rodzaj bagażu oraz ilość.
  8. W Twojej szafie brakuje kurtki narciarskiej bez której wyjazd w góry jest nie możliwy? Możesz dodać ten element do listy zakupów. Wtedy nie zapomnisz o odwiedzeniu sklepu i spakowaniu brakującej rzeczy. Kliknij w tym celu na ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Add to shopping list”.
  9. Aby móc korzystać z większej liczby funkcji, musisz wykupić wersję Premium. Koszt odblokowania to 14,99 zł (stan na dzień pisania artykułu tj. 23.01.2019). Dzięki temu będziesz mógł tworzyć nieograniczoną ilość list do pakowania, kopiować i resetować listy, eksportować je do PDF lub innych aplikacji a także pozbędziesz się irytujących reklam. Decyzja należy do Ciebie.

Więcej

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adotis.packking&hl=en_US

http://packking.info/en/faq-about-app/

Pytania?

Masz pytania? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments