Kiedy przychodzi wiosna, a na niebie częściej świeci słońce coraz więcej osób nabiera ochoty na aktywność fizyczną. Można wyjść na rower, rolki, pokopać piłkę na boisku lub pójść na siłownię, by po zimie znowu zawalczyć o wymarzoną sylwetkę.

Motywacją i wsparciem w osiągnięciu celów treningowych może okazać się sportowy gadżet jakim jest inteligentna opaska sportowa.

Czym jest inteligentna opaska sportowa i jakie ma funkcje?

Inteligentna opaska sportowa to inaczej smartband. Wyglądem przypomina zegarek sportowy lub gumową opaskę na nadgarstek. Jest to urządzenie stworzone dla osób aktywnych lub takich, którym zależy na monitorowaniu organizmu w trakcie dnia. W podstawowej wersji mierzy liczbę spalonych kalorii, ilość wykonanych kroków czy pokonany dystans. Ale to oczywiście nie wszystko, co może zaoferować to małe urządzenie. W bardziej zaawansowanych modelach możesz kontrolować swój organizm nie tylko w trakcie dnia, ale też nocy, sprawdzając czas i jakość snu. Dodatkowe funkcje, takie jak np. pomiar tempa wykonywania ćwiczenia czy rozpoznawanie rodzaju aktywności fizycznej, stają się wsparciem w treningu i zapewniają trafniejszy pomiar parametrów.

Funkcjonalny smartband, czyli trener personalny na nadgarstku

Opaski sportowe to małe urządzenia, które w treningu mogą z powodzeniem zastąpić trenera personalnego. Wystarczy, że ćwiczysz, a potem przeanalizujesz dane dostarczone na Twojego smartfona lub inne urządzenie. Dzięki temu możesz trafnie zmodyfikować swój trening tak, by stał się on bardziej skuteczny.

Funkcje, które zdecydowanie warto wykorzystać w trakcie treningu to:

  • Pomiar pulsu – jest to funkcja szczególnie ważna, jeśli Twoim celem jest utrata tkanki tłuszczowej lub poprawa kondycji. Dużo łatwiej realizować wtedy trening bazujący na pomiarze tętna. Na przykład, jeśli chcesz szybko schudnąć należy ćwiczyć utrzymując tętno na poziomie 60-70 % tętna maksymalnego. Natomiast jeśli zależy Ci na poprawie kondycji dużo lepszym rozwiązaniem będzie trening, podczas którego poziom tętna będzie oscylował w granicach 70-80 % tętna maksymalnego.
  • Pomiar czasu – ćwiczysz, a smartband mierzy czas. Prawie, jak trener personalny, prawda? To świetna opcja, dzięki której z łatwością prześledzisz swój treningowy progres. W lepiej wyposażonych modelach, opaski sportowe mają funkcję pomiaru czasu ćwiczenia i odpoczynku między nimi. Jest to funkcja szczególnie przydatna, jeśli ćwiczysz na siłowni lub jeśli szczególnie bliski jest Ci trening interwałowy.
  • Przypomnienie o aktywności fizycznej – ta funkcja to świetny pomysł dla osób zapracowanych, młodych mam czy zapominalskich. Staje się motywacją, gdy szukasz wymówek lub zapomnisz o treningu. Niektóre modele same dopominają się Twoją aktywność, kiedy zbyt długo zasiedzisz się na sofie.

Dobry znaczy spersonalizowany!

Planując zakup smartband należy przede wszystkim określić cele treningowe oraz rodzaj aktywności fizycznej, do której będzie używana opaska sportowa. W pierwszej kolejności warto odwiedzić sklep sportowy lub zapoznać się z ofertą sklepów internetowych. Nie zawsze bowiem wyższa cena oznaczać będzie wyższą jakość lub większą funkcjonalność. Zwróć uwagę na sprawdzone produkty, wykonane z trwałych materiałów.

Dobra opaska sportowa to taka, która będzie stworzona jakby dla Ciebie. Jeśli uprawiasz kolarstwo na nic zda się funkcja liczenia przepłyniętych basenów. Aktualnie rynek gadżetów sportowych oferuje tak bogaty wachlarz funkcjonalności, że największe znaczenie zaczyna mieć nie tylko ilość funkcji, ale ich personalizacja.

Postaw na jakość wykonania i sprawdzone funkcje, które sprawią, że TWÓJ trening będzie efektywniejszy!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments