Nie chcesz widzieć na swoim smartfonie rys i pęknięć? Podpowiadamy, jakie etui na telefon najlepiej ochroni urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dowiedz się wszystkiego o rodzajach case’ów i materiałach, z których są wykonane.

Ochrona telefonu przed uszkodzeniami – podstawowe zadanie case’ów

Dawne telefony komórkowe były znacznie bardziej odporne na uszkodzenia niż dzisiejsze smartfony. Wynika to głównie z ich budowy, a przede wszystkim ekranu, który w najnowszych modelach zajmuje nawet 90% powierzchni przedniego panelu. Stąd do nowego smartfona w zasadzie zawsze dokupujemy szkło hartowane na telefon, które chroni ekran przed zarysowaniami i pęknięciami.

Smartfony to jednak urządzenia na tyle drogie, że warto zadbać również o ochronę ich obudowy, by jak najdłużej zachować ich jakość, a co za tym idzie – również wartość.

Poznaj rodzaje etui na smartfony

W zależności od designu oraz materiału, poszczególne case’y chronią telefony w różnym stopniu.

Wsuwka – idealna do plecaka lub torebki

Wsuwki to nic innego jak kieszonki z tkaniny lub skóry. Mieszczą się w nich całe smartfony, które są skutecznie chronione przed zarysowaniami. Dlatego lepiej sprawdzają się, kiedy trzymasz smartfon w torebce lub plecaku.

Plecki – najpopularniejszy rodzaj etui

Jest to najchętniej wybierany rodzaj etui na telefonChroni jedynie tylny panel i boczną ramkę, dlatego jeśli chcesz w pełni chronić swój smartfon, musisz przykleić na ekran szkło hartowane.

Futerały – idealne dla biznesmenów

Futerały posiadają klapkę, która chroni dodatkowo ekran smartfona. Zwykle uszyte są ze skóry naturalnej lub ekologicznej, dlatego gwarantują bardzo elegancki wygląd. Często posiadają kieszonki na dokumenty lub karty płatnicze.

Bumpery – skuteczna amortyzacja ramki przy upadku

Jest to dość specyficzny rodzaj etui, bowiem chroni jedynie ramkę smartfona, natomiast tylny panel i ekran pozostają odsłonięte. Ich dużą zaletą jest dobra amortyzacja siły uderzenia ramką o podłoże.

Jakie materiały na etui najlepiej chronią smartfony?

Kolejnym kryterium podczas wyboru etui jest materiał, z którego zostało wykonane. Każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami.

  • Silikon – bardzo popularny wśród użytkowników. Skutecznie amortyzuje uderzenie, jednak dość szybko traci swoją estetykę.
  • Cienki plastik – charakteryzuje się dość słabą amortyzacją. Skutecznie chroni przed zarysowaniami, jednak w przypadku silniejszych uderzeń może niedostatecznie amortyzować wstrząs. Plastik pokryty welurem lub alcantarą wygląda elegancko i gustownie.
  • Skóra / skóra ekologiczna – nadaje eleganckiego sznytu i chroni przed zarysowaniami. Nie jest to jednak najlepszy materiał w kontekście amortyzacji uderzeń.
  • Wytrzymałe tworzywa sztuczne – bardzo dobrze amortyzują uderzenia, popularne wśród osób aktywnych fizycznie i podczas wędrówek lub uprawiania sportu

Etui do konkretnego modelu

Pamiętaj o tym, że skuteczną ochronę smartfona zapewni Ci jedynie etui przeznaczone do konkretnego modelu smartfona. Tylko idealnie dopasowane rozmiarem i kształtem etui dobrze utrzyma się na telefonie i zakryje wszystkie wrażliwe miejsca.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments