Musisz napisać wypracowanie o określonej długości? Nic trudnego! Skorzystaj z popularnego edytora tekstu jakim jest MC Word a dzięki kilku kliknięciom szybko policzysz ilość znaków. Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane w programie Word dla Office 365.

SPOSÓB 1.  

  1. Otwórz dokument w programie Microsoft Word;
  2. Wpisz lub wklej wcześniej przygotowany tekst, dla którego chcesz obliczyć liczbę znaków lub wyrazów;
  3. W górnym menu przejdź do zakładki „Recenzja” a następnie w sekcji „Sprawdzanie” kliknij przycisk „Statystyka wyrazów”;
  4. Wyświetli się małe okienko dialogowe ze statystyką. Pojawią się dane na temat liczby wyrazów, akapitów, wierszy a także ilości znaków ze spacjami lub znaków bez spacji, w całym dokumencie. Jeśli chcesz policzyć znaki tylko w wybranym fragmencie, wystarczy, że zaznaczysz tekst i powtórzysz krok 2.

SPOSÓB 2. 

  1. Otwórz dokument w programie Microsoft Word;
  2. Wpisz lub wklej wcześniej przygotowany tekst, dla którego chcesz obliczyć liczbę znaków lub wyrazów;
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy komputerowej znajdujący się u dołu ekranu pasek stanu;
  4. Pojawi się okno dialogowe. Na liście zaznacz opcję „Statystyka wyrazów” (obok pojawi się symbol ptaszka/haczyka);
  5. Na pasku stanu u dołu ekranu pojawi się opcja „Wyrazy” obok której pojawi się całkowita liczba wyrazów użytych w dokumencie. Kliknij na nią a otworzy się okienko dialogowe „Statystyka wyrazów”. Pojawią się dane na temat liczby wyrazów, akapitów, wierszy a także ilości znaków ze spacjami lub znaków bez spacji, w całym dokumencie.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments