Kupno nowego laptopa nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Tym bardziej że na rynku można obecnie znaleźć wiele używanych urządzeń, które są w doskonałym stanie i wyglądają prawie jak nowe, a jednocześnie na ich zakupie można dużo zaoszczędzić. Szczególnie chętnie wybierane są laptopy poleasingowe, ponieważ nie dość, że wyróżniają się atrakcyjnymi cenami to jeszcze świetnym stanem. Takie urządzenia po zakończeniu umowy leasingowej, trafiły z powrotem do właściciela – najczęściej firmy, która ponownie wystawia je na sprzedaż.

Na co powinno się zwrócić uwagę podczas zakupu urządzenia poleasingowego?

Aby wybrać najlepszy laptop poleasingowy, przy jego zakupie koniecznie powinno się wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów. Dotyczą one nie tylko samego laptopa, ale również firmy, która go sprzedaje. Warto wybierać jedynie sprawdzone firmy, jak choćby Amso, ponieważ są one gwarancją najwyższej jakości. Co oprócz tego warto uwzględnić?

Klasa urządzenia – gwarancja wysokiej jakości

Na rynku najczęściej wyróżnia się trzy klasy komputerów poleasingowych, które wskazują stricte na stan urządzenia.

  • Klasa A. Urządzenia tej klasy są starannie testowane pod względem technicznym oraz fizycznym. Komputery są praktycznie jak nowe. Wyróżniają się 100% sprawnością, a co więcej, noszą niemal niezauważalne ślady użytkowania – na ich powierzchni mogą być widoczne jedynie drobne ryski czy plamki.
  • Klasa B. Laptopy klasy B również będą w pełni sprawne technicznie, jednak w ich przypadku można dopatrzeć się nieco więcej uszkodzeń. Na powierzchni znajdują się zarysowania, plamki, a nawet drobne pęknięcia na obudowie i matrycy, które jednak nie wpływają znacząco na użytkowanie. To rozwiązanie dla osób, którym zależy przede wszystkim na wydajności laptopa.
  • Klasa C. W przypadku laptopów klasy C można spodziewać się już drobnych usterek, które wymagają naprawy. Niemniej ze względu na atrakcyjne ceny urządzeń, wciąż jest to opłacalne rozwiązanie. Sprzęt można wykorzystywać w miejscach, gdzie nie ma znaczenia jego wygląd – na przykład na placach budowy czy w warsztatach samochodowych.

Typ laptopa

W sklepach można znaleźć różne rodzaje laptopów poleasingowych. Wyróżnia się wśród nich nie tylko standardowe laptopy, ale również ultrabooki czy chromebooki. Często można znaleźć również modele 2 w 1, które zastąpią nie tylko komputer, ale też tablet – są wyjątkowo poręczne i wygodne w przenoszeniu. Miłośnicy gier mogą wybierać także pośród poleasingowych laptopów gamingowych.

Przeznaczenie urządzenia – gdzie będzie wykorzystywany laptop?

Wybierając najlepszy laptop poleasingowy, warto uwzględnić również jego przyszłe przeznaczenie. W większości firm można znaleźć zarówno urządzenia do domu, jak i biura. Bardzo chętnie wybierane są również wydajne modele do pracy zdalnej. Nieco bardziej zaawansowane będą laptopy dla graczy i grafików – wyróżniają się one przede wszystkim bardzo dobrą kartą graficzną. Z kolei w trudnych warunkach najczęściej wykorzystywane są laptopy pancerne.

Jak wybrać wielkość matrycy?

Przy wyborze odpowiedniego laptopa poleasingowego niezwykle ważna jest również wielkość matrycy. Mniejsze modele mają średnio od 11 do 13 cali. Użytkownicy, którzy poszukują urządzenia standardowych wymiarów, wybierają zazwyczaj laptopy między 14 a 16 cali. Laptopy o matrycy powyżej 16 cali również są chętnie wybierane – z powodzeniem zastępują komputery stacjonarne i nie męczą wzroku, jak mniejsze modele.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments