Czym są właściwie grupy na Facebooku? Dlaczego stają się tak ważne w wirtualnym świecie? Otóż grupa na Facebooku to przestrzeń utworzona przez jedną osobę, do której mogą dołączyć inni użytkownicy serwisu społecznościowego. Grupę tworzą ludzie, społeczność, zrzeszająca się wokół jakiegoś tematu lub wspólnej idei. Przed założeniem grupy warto zastanowić się, do jakich odbiorców chcemy dotrzeć i co dana grupa może im zaoferować. Jeśli taką grupę utworzyć ale nie wiesz jak się do tego zabrać, to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji odszukaj Facebooka, uruchom program i zaloguj się do swojego konta.
  2. Kliknij na ikonę hamburgera (trzy poziome kreski), znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.
  3. Przejdź do zakładki „Grupa” a następnie kliknij na przycisk „Utwórz”.
  4. Wybierz nazwę dla grupy. Powinna być prosta, łatwa do zapamiętania i ściśle związana z tematyką, jaka będzie poruszana przez członków grupy.
  5. Opcjonalnie możesz dodać zdjęcie w tle. Oczywiście wybór należy do Ciebie. Osobiście myślimy, że warto taką fotografię wstawić – utworzona grupa będzie bardziej przyciągała niejedno facebookowe oko 😉
  6. Zdecyduj, czy tworzona przez Ciebie grupa ma być grupą publiczną (wszyscy będą mogli sprawdzić kto do niej należy i zobaczyć posty członków) czy też prywatną (tylko członkowie grupy będą mogli widzieć publikowane treści oraz to kto do niej przynależy). Zaznacz odpowiednie pole wyboru.
  7. Zdecyduj czy grupa ma być widoczna (każdy będzie mógł ją znaleźć) czy też ukryta (tylko jej członkowie będą mogli znaleźć grupę w wyszukiwaniach na Facebooku). Zaznacz odpowiednie pole wyboru.
  8. Zatwierdź wszystko klikając na przycisk „Utwórz grupę”.
  9. W kolejnym kroku możesz dodać do grupy znajomych o podobnych zainteresowaniach lub poglądach. Możesz wybrać takie osoby z listy proponowanych kontaktów bądź też wyszukać konkretnych znajomych, wpisując w pasku wyszukiwania ich imiona lub nazwiska. Oczywiście cały czas, na bieżąco możesz dodawać nowych członków.
  10. Gotowe! Twoja grupa została poprawnie utworzona. Teraz należy ją odpowiednio spersonalizować, tak aby dobrze funkcjonowała i przyciągała nowe osoby. Zadbaj o kilka istotnych elementów takich jak: opis grupy (czym będzie się zajmować, jakie tematy będą poruszane), regulamin grupy (ważne aby na grupie panowały przejrzyste zasady, co wolno a czego nie wolno robić) czy powitalny post.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments