Kontakty Huawei P20 Pro

„Brak kontaktów”, „Zepsuty telefon – piszcie na priv”. Tak zazwyczaj brzmią wysyłane przez nas wiadomości gdy stracimy wszystkie, tak skrzętnie zapisywane numery telefonów i adresy naszych znajomych. Niestety taka sytuacja ma miejsce wówczas, gdy telefon nie jest odpowiednio skonfigurowany a lista kontaktów to istny bałagan i trudny do opanowania chaos. Jak zatem prawidłowo przechowywać kontakty? Na telefonie, karcie SIM czy w chmurze? O tym w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

ZRÓB PORZĄDEK W KONTAKTACH!

Brak konsekwencji w zapisywaniu kontaktów to najczęstszy problem? Jedne są wpisywane po imieniu bądź nazwisku, drugie po pseudonimie a jeszcze inne po funkcji (np. fryzjer, stomatolog). Jak zatem prawidłowo dodać kontakt? Oczywiście podając imię i nazwisko. Możesz także dodać pseudonim – jest to świetne rozwiązanie gdy daną osobę nie kojarzysz z nazwiska, np. mechanik, stomatolog, Młody itd. To samo można zrobić z „Tata”, „Mąż” czy „Brat”. Wówczas wyszukując po ksywce wyświetli się prawidłowo zapisany kontakt. Pamiętaj, że im więcej informacji o danej osobie tym lepiej. Uzupełnij kartę kontaktu o zdjęcie, adres e-mail, zajmowane stanowisko, adres witryny internetowej czy datę urodzin. Zrób to raz a dobrze! Kto wie kiedy będziesz potrzebował tych dodatkowych informacji?

GDZIE ZAPISYWAĆ KONTAKTY?

Są tacy, którzy zapisują kontakty na karcie SIM i uważają ten sposób za jeden z lepszych. Rzeczywiście wydawałoby się, że to dobry pomysł, zwłaszcza przy wymianie smartfona. Przecież wystarczy przełożyć kartę do nowego telefonu i po kłopocie. Niestety ilość miejsca w pamięci na karcie SIM jest ograniczona. Można wpisać jedynie imię i nazwisko (i to czasami przy zbyt długiej nazwie kontaktu, zapisana zostanie tylko jej część), numer telefonu czy adres e-mail. Poza tym kontakty przepadają gdy zgubisz telefon lub gdy zostanie on skradziony.

Jeśli nie na karcie SIM to może w pamięci telefonu? Możliwość zapisywania dłuższych nazw a także spora ilość miejsca – brzmi dobrze! Ale czy to na pewno lepsze rozwiązanie? Przecież w momencie zgubienia telefonu, jego uszkodzenia czy też kradzieży tracimy wszystkie kontakty.

A co powiesz na trzymanie swoich kontaktów w chmurze? Naszym zdaniem to najlepszy sposób. W razie utraty telefonu, kontakty nadal będą na koncie. Poza tym można szybciej i wygodniej edytować je z poziomu skrzynki pocztowej Gmail. Za pomocą funkcji eksportu można łatwo zsynchronizować kontakty z karty SIM i pamięci telefonu z kontem Google. Jak to zrobić?

Po pierwsze utwórz konto Google (jeśli jeszcze nie posiadasz).  Na liście zainstalowanych aplikacji, kliknij w ikonę „Ustawienia”. W menu wyszukaj pozycji „Chmura i konta” a następnie kliknij na „Konta”. Wybierz pozycję „Dodaj konto” a następnie na liście dostępnych kont wskaż “Google”. Podaj swoje imię oraz nazwisko a następnie kliknij „Dalej”. Wpisz datę swoich urodzin oraz płeć (opcjonalnie). Na podstawie podanej daty urodzenia dobierane są usługi w zależności od wieku. W Polsce minimalnym wiekiem uprawniającym do zarządzania własnym kontem Google jest 16 lat  (Wymagania wiekowe dotyczące kont Google). Utwórz adres email w Gmailu. Będziesz go używać do logowania się na swoje konto Google. Następnie utwórz silne hasło. Numer telefonu nie jest wymagany ale warto go podać. Może okazać się bardzo przydatny w trakcie odzyskiwania zapomnianego hasła. Aby utworzyć konto Google musisz zaakceptować warunki korzystania z usługi oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w sposób wyjaśniony i opisany w polityce prywatności. Na koniec kliknij na przycisk „Utwórz konto”.

Po drugie przejdź do książki adresowej na swoim Androidzie a następnie wejdź do ustawień, klikając na ikonę trzech pionowych kropek, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu (w zależności od modelu i wersji Androida menu może występować w innym miejscu). W obszarze „Zarządzanie kontaktami” kliknij na opcję „Importowanie/eksportowanie a następnie wybierz „Importuj z SIM” lub „Importuj z pamięci”. Wybierz kontakty i jako miejsce docelowe wskaż konto Google. Gotowe! ?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments