Zrzuty z ekranu z pewnością ułatwią Tobie pracę przy komputerze. Dzięki nim w łatwy sposób możesz skopiować to co widzisz u siebie na monitorze. Jeżeli chcesz zrobić screen pulpitu czy strony internetowej, to dobrze trafiłeś. Skorzystaj z naszej dzisiejszej krótkiej instrukcji krok po kroku a zobaczysz jakie to łatwe! Zaczynamy!

  1. Wyszukaj u siebie na klawiaturze przycisk PRINT SCREEN. Zazwyczaj znajduje się w prawym, górnym rzędzie i oznaczony jest skrótem PrtSc.
  2. Kliknij na przycisk PrtSc aby zrobić print screena np. pulpitu, strony internetowej, zdjęcia czy też filmu (w przypadku laptopa, być może będziesz musiał dodatkowo wcisnąć klawisz funkcyjny czyli ten ze skrótem FN).
  3. Wklej print screen do programu graficznego. Może być to np. Paint, Microsoft Word czy też WordPad. Aby wkleić zrzut użyj kombinacji klawiszy CTRL+V.
  4. Zapisz obraz w wybranym formacie (np. JPEG, GIF, PNG) i lokalizacji (dokumenty, pulpit czy na przykład dysk).
  5. Gotowe! Teraz taki obraz możesz wysłać za pomocą maila bądź komunikatora albo wydrukować. Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments