Komunikator WhatsApp to darmowa aplikacja zastępująca SMS-y oraz inne sposoby przesyłania wiadomości. Umożliwia także między innymi wysyłanie zdjęć, filmów czy też udostępnianie kontaktów. WhatsApp wykorzystuje połączenie internetowe Twojego telefonu, więc nie płacisz za wysłane wiadomości czy też połączenia telefoniczne. Jeżeli chciałbyś kontaktować się ze swoimi znajomymi i rodziną za darmo zainstaluj aplikację na swoim telefonie. Zajmie Ci to dosłownie chwilę. Zaczynamy.

  1. Na liście naszych zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę „Sklep Play” (na poniższym zrzucie zaznaczone czerwonym kółkiem).
  2. Po uruchomieniu się sklepu play ukaże się pasek wyszukiwania ( u góry strony), w którym wpisujemy nazwę aplikacji WhatsApp Messenger
  3. Po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, wybieramy opcję „Zainstaluj”.
  4.  Po ukończeniu instalacji wracamy do naszego pulpitu i otwieramy naszą aplikację WhatsApp. Zostaniesz poproszony o zaakceptowanie regulaminu. Aby przejść dalej kliknij ” Zaakceptuj i kontynuuj”.
  5. Zweryfikuj swój numer telefonu. Następnie kliknij „Dalej”.
  6. Otrzymasz wiadomość SMS z kodem weryfikacyjnym.
  7. Tworząc profil podaj swoje imię oraz jeżeli chcesz także zdjęcie. Kliknij ‚Dalej”.
  8. Poczekaj chwilę na uruchomienie aplikacji.
  9. Po zakończeniu instalacji wybierz jak często chcesz tworzyć kopie zapasowe swoich czatów oraz multimediów. Następnie kliknij „Gotowe”.

Teraz wysyłaj wiadomości, zdjęcia, udostępniaj swoje położenie i wymieniaj się kontaktami. To wszystko i wiele innych rzeczy możesz robić przy pomocy aplikacji WhatsApp. Powodzenia!

Więcej

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław
1 rok temu

Nie mogę nadążyc z kodem weryfikacyjnym za krótko się wyświetla

Richie
Richie
1 rok temu

Nie podoba mi się, że muszę podawać swój numer telefonu. A co jak mam zastrzeżony numer?
Po co ta cała weryfikacja? Gdzie tu prywatność, anonimowość? Nie wystarczy podać login i hasło ?

Administrator
Odpowiedz do  Richie
1 rok temu

WhatsApp jest powiązany z numerem telefonu między innymi po to aby ktoś się pod Ciebie nie podszywał. Wszystkie rozmowy (zgodnie z zapewnieniem producenta) są szyfrowane. Teoretycznie jest możliwość użytkowania WP bez numeru telefonu, opisana np tu *jęz angielski* (nie testowaliśmy) https://www.techbout.com/whatsapp-without-phone-number-sim-5365/

ula
ula
3 miesięcy temu

Sklep każe mi zalogować się przez konto google. Nie mogę ponownie zainstalować whatsappa na nowym telefonie LG Leon taty- starszego pana. Pomóż…
 

Marek
Marek
2 miesięcy temu

Rzekomo jest to bezpłatna forma komunikacji, tymczasem podczas instalowania pokazują się komunikaty „aby utworzyć konto, dodaj opcjępłatności. Wybrany instrument będzie obciążany…” W którym miejscu jest ta usługa bezpłatna ?