Czy wiesz, że Google uruchomiło tryb incognito dla map? Zatarcie śladów w Mapach Google było testowane już w ubiegłego roku ale tylko u wybranych użytkowników. Teraz nowość jest wdrażana u wszystkich. W ten sposób można kontrolować swoją prywatność na przykład nie aktualizując historii lokalizacji czy też nie zapisując miejsc do których wyznaczamy trasy. Jeśli jesteś ciekawy jak włączyć tryb incognito w Mapach Google, skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji znajdź ikonę „Map” a następnie uruchom program.
  2. Kliknij na swoje zdjęcie profilowe (ikona awatara), znajdujące się w prawym, górnym rogu ekranu.
  3. W wyświetlonym menu kliknij na opcję „Włącz tryb incognito”. Ikona Twojego profilu zmieni się w ikonę trybu prywatnego.
  4. Po włączeniu trybu incognito pojawi się komunikat: „Włączenie trybu incognito w Mapach nie ma wpływu na sposób, w jaki Twoja aktywność jest wykorzystywana lub zapisywana przez dostawców Internetu, inne aplikacje, wyszukiwanie głosowe i inne usługi Google”.
  5. W momencie gdy tryb incognito jest włączony, Mapy Google na Twoim telefonie nie będą zapisywać historii przeglądania i wyszukiwania na Twoim koncie czy też aktualizować historii lokalizacji ani udostępnianego położenia.
  6. W każdej chwili możesz przywrócić normalny tryb. Wystarczy otworzyć Mapy Google i dotknąć ikony trybu incognito, znajdującej się w prawym, górnym rogu ekranu. Jeśli klikniesz na opcję „Wyłącz tryb incognito” to aplikacja powróci do normalnego stanu.

Więcej

Korzystanie z Map Google w trybie incognito

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments