Multimedialna aplikacja TikTok cieszy się obecnie dużą popularnością. Dzięki niej możesz tworzyć i udostępniać krótkie, 15 sekundowe zabawne filmiki wideo oraz teledyski, prezentując swój talent muzyczny, aktorski czy też taneczny. Oprócz nagrywania filmów, aplikacja umożliwia oglądanie muzycznych klipów, synchronizację ust do różnych utworów muzycznych i dźwięków oraz edycję nagranych filmów za pomocą wbudowanych filtrów twarzy, efektów specjalnych (drżenie, farbowanie włosów itd.) oraz różnych naklejek 3D (ponad 100 naklejek Emoji dostępnych za darmo).

W związku z tym, że z aplikacji korzystają także nastolatkowie, TikTok udostępnił niedawno nową funkcję „Parowanie rodziny”, która daje rodzicom możliwość kontrolowania wyświetlanych w programie treści. Dorośli mogą zarządzać czasem na ekranie a także ograniczyć (lub wyłączyć całkowicie) swoim pociechom odbiór wiadomości prywatnych. Jeśli jesteś ciekawy jak włączyć kontrolę rodzicielską na TikToku to koniecznie skorzystaj z dzisiejszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefony w dłoń i zaczynamy!

TELEFON RODZICA

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji odszukaj TikTok, uruchom program i zaloguj się do swojego konta.
  2. Przejdź do swojego profilu klikając na ikonę ludzika, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu.
  3. Kliknij na ikonę trzech pionowych kropek (prawy, górny róg) a następnie w obszarze „Ogólne” przejdź do opcji „Cyfrowy dobrostan”.
  4. Z listy dostępnych funkcji wybierz „Parowanie rodziny”.
  5. Określ kto będzie korzystał z konta na danym urządzeniu – w tym przypadku kliknij „Rodzic” i na kolejnej planszy naciśnij przycisk „Kontynuuj”.
  6. Pokaże się kod QR, który należy zeskanować na telefonie, na którym pobrana jest aplikacja TikTok z założonym kontem dziecka.

TELEFON DZIECKA

  1. Należy uruchomić aplikację TikTok na telefonie dziecka i postępować analogicznie jak punkt 1-5 (telefon rodzica) z tym, że na planszy z zapytaniem kto używa konta trzeba zaznaczyć „Osoba nieletnia”.
  2. Pojawi się informacja „Zeskanuj kod QR widoczny na koncie rodzica. Trzeba kliknąć na przycisk „Skanuj kod” a następnie zezwolić aplikacji na robienie zdjęć i nagrywanie filmów.
  3. Należy zeskanować kod, który pojawił się na telefonie rodzica.
  4. Pojawi się małe okienko dialogowe z pytaniem czy powiązać konta. Należy kliknąć na przycisk „Łącze”. Gotowe! Konta zostały powiązane!

Od teraz rodzic może zarządzać czasem ekranowym, ustawiając odpowiedni limit czas. Po jego przekroczeniu należny wpisać kod dostępu, aby dalej korzystać z TikToka. Osoba dorosła może także włączyć tryb ograniczony, dzięki któremu można ograniczyć pojawianie się treści, które mogą być nieodpowiednie dla niektórych odbiorców.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments