Dla jednych ciemny motyw jest przydatny (większy komfort korzystania z aplikacji) i włączany praktycznie zawsze i wszędzie (dark mode absorbuje dużo mniej energii), jeśli tylko to możliwe a dla innych nie wnosi nic wartościowego. Jeśli zaliczasz się do tej pierwszej grupy i białe tło, szczególnie w sytuacji kiedy spędzasz z Instagramem sporo czasu, zaczyna Ciebie drażnić to zmień motyw na ciemny. Chcesz dowiedzieć się jak łatwo to zrobić? Skorzystaj z krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Upewnij się, że Twój smartfon ma zaktualizowany system operacyjny do najwyższej wersji. W przypadku Androida – Android 10.
  2. Sprawdź czy zainstalowana aplikacja Instagram jest zaktualizowana do najnowszej wersji. W tym celu otwórz Sklep Google Play a następnie wpisz w pasku wyszukiwania nazwę programu. Jeśli masz zainstalowaną starą wersję aplikacji, kliknij na przycisk „Aktualizuj”.
  3. Wejdź do ustawień swojego smartfona, klikając na ikonę zębatego koła.
  4. Na liście wszystkich dostępnych ustawień wybierz zakładkę „Wyświetlacz i jasność”.
  5. Przy opcji „Tryb ciemny” ustaw suwak w pozycji aktywną czyli przesuń go w prawą stronę.
  6. Gotowe! Po wybraniu ciemnego trybu, Instagram automatycznie dostosuje się do Twojego wyboru i stanie się czarny (rys. 1,2 tryb ciemny, rys. 3 tryb jasny).

Nie można jeszcze włączyć ciemnego trybu z poziomu aplikacji. Wszystko jest narazie w fazie testowej – dark mode może zostać ulepszony i zagościć na stałe bądź też całkowicie zniknąć. Będziemy informować!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments