Outlook to nie tylko jeden z najbardziej popularnych programów do obsługi poczty elektronicznej ale także świetne narzędzie do zarządzania kalendarzami. Umożliwia śledzenie wydarzeń, otrzymywanie powiadomień o nadchodzących zadaniach a także pozwala na planowanie różnych spotkań. Jeśli chcesz lepiej zarządzać swoim czasem i szybko planować spotkania ze współpracownikami to dzisiejszy artykuł może okazać się bardzo pomocny.

Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane w programie Outlook dla Office 365. Jeżeli masz inną wersję programu, wygląd może się nieco różnić ale nie martw się funkcje pozostają takie same. Zaczynamy!

Jak utworzyć spotkanie w Outlooku? 

  1. Uruchom Microsoft Outlook na swoim komputerze a następnie dołu strony kliknij na ikonę kalendarza.
  2. W górnym pasku nawigacji przejdź do zakładki „Narzędzia główne” a następnie w sekcji „Nowe” wybierz opcję „Nowe spotkanie”.
  3. W nowym oknie dialogowym przejdź do edycji szczegółów spotkania. Podaj temat zebrania, lokalizację (miejscowość, ulubioną galerię, nazwę kina itd.), datę rozpoczęcia i zakończenia a w polu tekstowym wprowadź krótki opis zdarzenia. Jeśli spotkanie będzie trwało tylko jeden cały dzień, zaznacz odpowiednią opcję „Wydarzenie całodzienne”.
  4. Aby zaprosić do wzięcia udziału w utworzonym przez Ciebie spotkaniu/zdarzeniu inne osoby, wprowadź ich nazwy bądź skorzystaj z książki adresowej (skrót klawiszowy CTRL+SHIFT+B) w celu wyszukania adresów e-mail.
  5. Jeśli chciałbyś otrzymać od uczestników odpowiedź na zaproszenie lub zezwolić na propozycje nowego terminu spotkania, skorzystaj z „opcji odpowiedzi”. Jeśli wyłączysz wariant „Żądaj odpowiedzi”, nie otrzymasz od adresatów informacji zwrotnej czy planują udział w zebraniu czy też nie.
  6. Na liście opcji znajdziesz kilka ustawień, które umożliwią Tobie wybranie czasu przypomnienia o nadchodzącym spotkaniu a także pozwolą zmienić sposób oznaczania czasu dla utworzonego elementu w kalendarzu. To sprawi, że inne osoby będą widziały czy jesteś wolny czy zajęty. 
  7. Klikając w opcje terminu, będziesz mógł oznaczyć zdarzenie jako cykliczne, podając daty informujące kiedy seria wydarzeń ma się rozpocząć i zakończyć.
  8. Gotowe! Kliknij przycisk „Wyślij” aby przekazać zaproszenie innym osobom. Zapisane w kalendarzu zdarzenie możesz modyfikować lub usunąć ale o tym w kolejnym artykule.

Więcej

https://support.office.com/pl-pl/article/tworzenie-modyfikowanie-i-usuwanie-zaproszen

Pytania?

Coś poszło nie tak? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments