Osobisty Asystent stworzony przez Google znajduje informacje i pomaga w codziennych zadaniach. Za każdym razem, gdy korzystasz z niego na telefonie, Google prowadzi rejestr każdej pojedynczej czynności, polecenia, odpowiedzi i rozmowy. Warto zatem mieć kontrolę nad prywatnymi informacjami. Nigdy przecież nie masz pewności, co się będzie z nimi działo w przyszłości. Skorzystaj z możliwości usunięcia historii swoich wcześniejszych wyszukiwań. Jak to zrobić? O tym w dzisiejszym artykule. Zaczynamy!

  1. Wejdź do aplikacji „Google” a następnie w prawym, dolnym rogu ekranu kliknij na „Więcej” (ikona trzech poziomych kropek).
  2. Wejdź w „Ustawienia” i wybierz pozycję „Asystent Google”.
  3. Kliknij na zakładkę „O Tobie” a następnie przejdź do sekcji „Twoje dane w Asystencie”.
  4. Otworzy się kolejna nowa strona zawierająca historię Asystenta Google. Przewiń ją w dół i dotknij przycisk „aktywności Asystenta”.
  5. Zostaniesz przekierowany do strony w przeglądarce mobilnej, na której będą wyświetlane wszystkie Twoje działania oraz historia użytkowania w Asystencie. Kliknij przycisk „Szczegóły”, aby zobaczyć wszystkie dodatkowe informacje każdej zapisanej aktywności.
  6. Na stronie „Szczegóły elementu” możesz wyświetlić więcej dodatkowych informacji, takich jak data i godzina aktywności czy też odtworzyć nagranie głosowe swojego polecenia.
  7. Aby usunąć historię Asystenta Google, musisz na stronie „Szczegóły elementu” kliknąć na ikonę trzech kropek, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu a następnie z rozwijanego menu wybrać opcję „Usuń”. Możesz także usunąć historię Asystenta z całego dnia. Na pulpicie nawigacyjnym aktywności znajdź konkretny dzień lub datę i kliknij na ikonę kosza. Gotowe!
  8. Jeśli nie chcesz usuwać pojedynczych (lub według określonego zakresu) elementów historii Asystenta, możesz skorzystać z jeszcze innej opcji, umożliwiającej natychmiastowe usunięcie wszystkich zapisów. Na głównej stronie Asystenta Google kliknij na ikonę trzech pionowych kropek a następnie z menu wybierz „Usuń aktywność według”. Przejdź do opcji „Cały okres” i naciśnij przycisk „Usuń”.
  9. Jeśli chciałbyś mieć kontrolę nad prywatnymi informacjami zapisywanymi na koncie, możesz skonfigurować harmonogram automatycznego usuwania historii Asystenta Google. Na głównej stronie Asystenta kliknij na ikonę trzech pionowych kropek. Z rozwijanego menu wybierz opcję „Usuń aktywność według” a następnie kliknij na przycisk „Ustaw automatyczne usuwanie”. Do wyboru masz trzy opcje. Jednak Ciebie interesują 2 ostanie a mianowicie: zachowaj przez 18 miesięcy a następnie usuń automatycznie lub zachowaj przez 3 miesiące a następnie usuń automatycznie. Przejdź dalej. Na następnym ekranie kliknij przycisk „Potwierdź”. W zależności od wybranej przez Ciebie opcji wszystkie dane starsze niż 18 miesięcy lub 3 miesiące zostaną automatycznie usunięte (od tej pory informacje będą nieprzerwanie kasowane).

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments