Przesyłka pobraniowa to coraz częściej stosowane rozwiązanie, polegające na tym, że kurier otrzymuje pieniądze od odbiorcy w momencie dostarczenia paczki. Wysokość pobranej przez kuriera należności określasz sam w trakcie składania zamówienia. Jeśli jesteś zmuszony do wysłania paczki właśnie w taki sposób to warto skorzystać z oferty InPostu. Nadawanie przesyłek jest niezwykle proste. Wystarczy założyć konto w MANAGERZE PACZEK. Potrwa to wszystko dosłownie kilka minut i co ważne nic nie kosztuje. Potem możesz spokojnie i do woli, w zaciszu własnego mieszkania nadawać przesyłki. Jesteś ciekawy jak to zrobić? Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Otwórz przeglądarkę internetową a następnie w pasku wyszukiwania wpisz adres: https://manager.paczkomaty.pl/register.
  2. Załóż swoje konto. Uzupełnij dane, podając m.in. adres e-mail, numer telefonu oraz preferowany paczkomat, w którym będziesz nadawać przesyłki. Zakończ klikając „ZAREJESTRUJ SIĘ”.
  3. Po zakończeniu rejestracji otrzymasz wiadomość na swoją skrzynkę mailową z informacjami dotyczącymi aktywacji konta.
  4. Zaloguj się do swojej skrzynki e-mail. Otwórz wiadomość od inPost i aktywuj konto.
  5. Zaloguj się do swojego Managera Paczek, korzystając ze strony internetowej HTTPS://MANAGER.PACZKOMATY.PL/ZALOGUJ
  6. Wysłanie przesyłki paczkomatowej pobraniowej wymaga dodatkowo podania numeru konta bankowego na które będą trafiały środki uzyskane z pobrań.
  7. Doładuj swoje konto prepaid w Managerze Paczek. Wejdź do zakładki „Płatności” i wybierz opcję „Doładuj konto”. Możesz to zrobić na dwa sposoby: wybierając wartość i ilość poszczególnych produktów z widocznej listy bądź też wpisując dowolną kwotę w polu „Cena” (prawy, dolny róg strony).
  8. Przygotuj swoją przesyłkę. Pierwszym krokiem jest nadanie etykiety. Stworzysz ją klikając w zakładkę „Wyślij Przesyłki”. Wypełnij formularz podając adres mailowy oraz numer telefonu odbiorcy, rozmiar paczki, rodzaj przesyłki (paczkomat, kurier), sposób nadania a także miejsce odbioru przesyłki. Jeśli produkt, który wysyłasz jest wartościowy i boisz się, że w trakcie dostawy może ulec zniszczeniu, ubezpiecz go. Na koniec podaj wartość pobraniową i kliknij na przycisk „Opłać, wydrukuj, wyślij” lub „Przygotuj” jeśli nie chcesz w danym momencie opłacać etykiety.
  9. Zostaniesz poinformowany o koszcie przesyłki. Etykietę opłacisz ze środków posiadanych na swoim koncie inPost. Z Twojego konta w Managerze Paczek zostanie pobrana automatycznie kwota za nadanie etykiety. Gotową etykietę wydrukuj i naklej na opakowanie swojej paczki.
  10. Tak przygotowaną przesyłkę nadaj w paczkomacie, który podałeś przy rejestracji swojego konta. Zeskanuj numer paczki oraz wpisz kod nadania z etykiety. Otworzy się skrytka, do której włóż przesyłkę. Gotowe!

Płatność kuriera za pobraniem można uregulować zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą. Większość paczkomatów wyposażona jest w terminale płatnicze, dzięki czemu adresat paczki ureguluje należność kartą. Po wpisaniu numeru telefonu oraz otrzymanego kodu, można opłacić paczkę. W przypadku braku środków na karcie odbiorca może zapłacić w lokalnym punkcie obsługującym Paczkomat.

Czas zwrotu pobrania uzależniony jest od wybranej firmy kurierskiej. W przypadku Inpost termin zwrotu pobrań to maksymalnie 7 dni kalendarzowych po dacie doręczenia przesyłki.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments