facebook internet

Marketplace już w Polsce! To nowa funkcja na Facebooku, dzięki której można kupować i sprzedawać różne produkty. Do tej pory z funkcji ogłoszeń mogli korzystać tylko członkowie różnych grup kupna-sprzedaży, które cieszyły się dużą popularnością. Facebook Marketplace różni się od takich serwisów jak OLX czy Allegro sposobem rozliczania. Tutaj nie prowadzi się płatności i dostawy a kupujący kontaktuje się bezpośrednio ze sprzedającym. Jeżeli chciałbyś zrobić zakupy korzystając z platformy na Facebooku to dzisiejszy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Sam zobaczysz jakie to łatwe!

MARKETPLACE NA KOMPUTERZE

  1. Wejdź na stronę internetową https://www.facebook.com/ i zaloguj się do swojego konta na Facebooku.
  2. Zakładkę Marketplace znajdziemy z lewej strony serwisu, tuż pod aktualnościami. Kliknij na ikonę sklepu i rozpocznij swoje zakupy.
  3. Skorzystaj z menu, wybierając odpowiednie działy/kategorie. Możesz także wyszukać konkretnych produktów, używając okienka wyszukiwarki. Widoczny jest także filtr ogłoszeń (cena, lokalizacja, kategorie, oferty bezpłatne), dzięki któremu unikniesz przeglądania rzeczy, które Ciebie w ogóle nie interesują. Aplikacja przechowuje również zapisane produkty oraz historię zakupów i wystawionych ofert, a także rozmowy przeprowadzone z innymi użytkownikami platformy.
  4. Jeżeli znalazłeś ofertę, która Ciebie najbardziej interesuje, kliknij na nią aby zobaczyć więcej szczegółów na temat produktu. Pojawi się imię, nazwisko sprzedającego wraz z jego zdjęciem oraz miejscowość, z której pochodzi. Widzisz informację kiedy użytkownik dołączył do Facebooka i czy masz wspólnych znajomych.
  5. Wyślij prywatną wiadomość i omów szczegóły transakcji bezpośrednio ze sprzedawcą. Facebook nie pośredniczy w płatnościach. Skorzystaj z gotowych wiadomości lub napisz własny tekst..
  6. Teraz poczekaj na odpowiedź. Może się okazać, że wybrany przedmiot jest już niedostępny lub jego cena uległa zmianie. Ostatnim etapem transakcji jest spotkanie ze sprzedającym. Sami ustalacie miejsce oraz czas przekazania zakupionego towaru oraz sposób zapłaty.

MARKETPLACE NA TELEFONIE

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę „Facebook”. Uruchamiamy aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu aplikacji zaloguj się do swojego konta. Kliknij na ikonę sklepu/domku, znajdującej się na górze głównej strony.
  2. Zaczynamy zakupy! Aby ułatwić Tobie przeszukiwania, oferty pogrupowane zostały w kilkanaście kategorii, takich jak np. wyposażenie domu, elektronika czy też odzież. Do Twojej dyspozycji est też zestaw filtrów, które pozwalają precyzyjnie określić poszukiwany towar.
  3. Kliknij na rzecz, którą chciałbyś kupić. Ogłoszenie może zawierać opis i zdjęcia. Możesz dowiedzieć się więcej na temat sprzedawcy zaznaczając jego nazwę.
  4. Wyślij wiadomość do sprzedawcy i złóż ofertę. Następnie pozostanie jedynie kwestia porozumienia się aby sfinalizować transakcję. Powodzenia!

Pytania?

Masz problem z zakupem przedmiotu na Marketplace? Napisz do nas korzystając z sekcji MAM PYTANIE lub zostaw komentarz poniżej. Pomożemy!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
10 miesięcy temu

Nie mogę odkryć hidden information… Co zrobić – nie android, tylko komputer.
 

Paweł
Paweł
11 miesięcy temu

Jak KUPIĆ od kogos rzeczy. A raczej jak SKUPOWAC rzeczy na marketplace. Jest to niemożliwe? Czy marketplace jest po to by SPZREDAWAC rzeczy ergo kupic od kogos?

Ewelina
Ewelina
1 rok temu

Witam, zostałam zablokowana w marketplace. Czy jest możliwość uzyskania ponownego dostępu?

Radek
Radek
1 rok temu

Jak odkryć ukryty numer telefonu w ogloszeniu marketplace. Czesto sprzedawca pisze wiecej info telefonicznie a nastepnie widnieje napis hibidden information i w żaden sposob nie mozna uzyskac dostępu do numeru ? Co w takiej sytuacji?

Antoni
Antoni
1 rok temu

jedno zasadnicze pytanie : – dlaczego gdy otwieram MARKET PLACE nie ma opcji przeglądaj od NAJNOWSZE mam tylko POPULARNE? WIĘC JEŚLI PO KILKU GODZINACH WEJDE NA STRONE BY PRZEJRZEĆ CZY POJAWIŁO SIE COS nowego ? CIAGLE OGLADAM TE SAME PRZEDMIOTY . WYSTAWIONE PONAD TYDZIEN TEMU ? TAK , WIEM , JESLI WPISZE KONKRETNY PRZEDMIOT NP. rower TO MOGĘ ZAZNACZYC POKAŻ OD NAJNOWSZYCH , ALE JESLI PRZEGLADAM WSZYSTKO , TO JUZ NIE MA TAKIEJ OPCJI ?

Anna
Anna
2 lat temu

Witam założyłam nowe konto na Facebooku i nie mam ikony market place. Mam poczekać, sama wskoczy? Czy coś jest nie tak? Ani na urządzeniu mobilnym ani stacjonarnym.
Dziękuję odgórnie za odp.

Magda
Magda
2 lat temu

Witam.
Od kilku dni oglądam samochody na market place. Mam problem ponieważ nie widzę żadnego opisu. Gdy udostępniam mężowi to częściowo go widać na messenger. Co robię źle, gdzie mam wejść w treść ogłoszenia.