Masz kilka kontaktów, do których często telefonujesz? Jeśli chciałbyś je mieć wszystkie pod ręką to warto przypiąć skrót numeru telefonu do ekranu głównego Androida. Pozwoli to na szybkie nawiązanie połączenia bez konieczności szukania kontaktu w książce telefonicznej. Jesteś ciekawy jak to zrobić? Skorzystaj z dzisiejszej krótkiej instrukcji krok po kroku. To co, telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Uruchamiamy aplikację „Kontakty”, klikając na ikonę ludzika/książki telefonicznej.
  2. Wyświetli się lista naszych kontaktów (wszystkie ułożone według alfabetu). Możemy wyszukać konkretnej pozycji, wpisując jej nazwę w pasku wyszukiwania u góry strony lub klikając na daną literę (lista po prawej stronie). Wybieramy numer, który chcemy dodać do ekranu głównego swojego telefonu.
  3. Klikamy na „Więcej” (ikona trzech pionowych kropek, znajdująca się w prawym, dolnym rogu ekranu) a następnie z rozwijanego menu przechodzimy do zakładki „Utwórz skrót”.
  4. Określamy jaką czynność będzie podejmował skrót z poziomu ekranu głównego, w momencie gdy na niego klikniemy. Do wyboru mamy trzy opcje: wyświetl kontakt, zadzwoń i wiadomość. My chcemy aby po kliknięciu skrótu automatycznie nastąpiło połączenie telefoniczne dlatego wybieramy opcję „zadzwoń”.
  5. Gotowe! Utworzono skrót do kontaktu na głównym ekranie. Wystarczy teraz w niego kliknąć aby zadzwonić do swojego znajomego 🙂 Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments