Numerowanie stron w dokumentach PDF pozwala na uporządkowanie wszystkich plików. Ułatwia to czytanie i przeglądanie różnych pism bez konieczności przewijania stron jedna po drugiej. W dzisiejszym artykule pokażemy jak łatwo ponumerować arkusze w dokumencie PDF, korzystając z PDF Tools, narzędzia online, służącego do konwertowania plików. Działa ze wszystkimi aktualnymi systemami operacyjnymi i przeglądarkami dlatego nie trzeba pobierać i instalować żadnego oprogramowania. Zaczynamy!

  1. Uruchom przeglądarkę internetową na swoim komputerze. W naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome  ale w Twoim przypadku może to być również Microsoft Edge, Internet Explorer, Firefox czy też Opera. Typ wybranej przeglądarki nie ma znaczenia, proces scalania i poszczególne ekrany nie będą się miedzy sobą różnić.  Następnie wpisz w pasku adresu: https://tools.pdf24.org/pl/dodaj-numery-stron
  2. Wybierz plik PDF, którego strony chcesz ponumerować bądź przenieś go do aktywnego pola otoczonego przerywaną niebieską linią.
  3. Dostosuj numery stron korzystając z wielu dostępnych opcji edytowania. Określ wzór, rozmiar, kolor oraz styl czcionki. Po dodaniu numerów możesz zmienić ich miejsce na stronie w zależności od swoich potrzeb.
  4. Po zakończeniu edycji dokumentu kliknij przycisk „Dodaj numery stron”.
  5. Brawo! Twoje zadanie zostało przetworzone. Możesz pobrać i zapisać swój plik PDF, lub przesłać go na skrzynkę pocztową, wpisując odpowiedni adres e-mail.

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments