POMOC W GÓRACH to aplikacja od GOPR, która przyda się każdej osobie podczas pieszych, górskich wędrówek. Za jej pomocą można błyskawicznie wezwać służby ratunkowe (telefonicznie lub wysyłając wiadomość SMS). W trakcie zgłoszenia wypadku aplikacja podaje dokładną lokalizację osoby dzwoniącej. Program pozwala na podanie współrzędnych trasy po to aby umożliwić ratownikom śledzenie położenia na bieżąco w aplikacji. Warto przed wyruszeniem na szlak pobrać aplikację na swój telefon z Android. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak działa, skorzystaj z poniższej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Pobierz aplikację na swój telefon. Na liście zainstalowanych aplikacji znajdź ikonę „Sklep Play”. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji „Pomoc w górach”. Następnie po wybraniu z listy programu, który Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.
  2. Wróć do pulpitu swojego urządzenia i otwórz aplikację „Pomoc w górach”. Następnie zaakceptuj Regulamin świadczenia usług.
  3. Uzupełnij swoje dane osobowe. Kliknij na ikonę trzech poziomych kresek, znajdujących się w lewym, górnym rogu ekranu a następnie przejdź do ustawień. W kategorii „Moje dane” wpisz swoje imię, nazwisko, numer telefonu oraz opcjonalnie adres e-mail. Zatwierdź klikając „Zapisz zmiany”. Wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Są one przetwarzane dobrowolnie ale ich brak uniemożliwia korzystanie z niektórych funkcji aplikacji. Podane przez Ciebie informacje zostaną przesłane do wiadomości dla ratowników GOPR co w przyszłości ułatwi akcję ratunkową.
  4. Kliknij na przycisk „Gdzie jestem” aby wyświetlić dokładne współrzędne swojego położenia. Zezwól aplikacji na uzyskanie dostępu do danych dotyczących lokalizacji telefonu. Możesz podzielić się tą informacją z przyjaciółmi bądź rodziną za pomocą Facebooka i Twittera bądź wysyłając wiadomość mailową lub SMS. Oczywiście możesz pozwolić ratownikom GOPR na śledzenie swojej pozycji tak aby ewentualna pomoc przybyła jak najszybciej. W tym celu wystarczy skorzystać z opcji „Rozpocznij śledzenie”.
  5. W sytuacjach zagrożenia możesz skorzystać z opcji SOS. Program umożliwia wezwanie ratowników, za pomocą numeru alarmowego lub wiadomości SMS. Zezwól aplikacji „Pomoc w górach” na wysyłanie i wyświetlanie wiadomości tekstowych. Pamiętaj tylko, że za nieuzasadnione wezwanie pomocy mogą zostać wyciągnięte wobec Ciebie konsekwencje. Dlatego nie żartuj sobie i nie korzystaj z aplikacji jeśli nie jest to konieczne.
  6. Możesz zaplanować swoją trasę, podając miejsce oraz czas rozpoczęcia i zakończenia wycieczki a także udostępnić ją ratownikom GOPR co pozwoli na ułatwienie akcji poszukiwawczej i ratowniczej. Wystarczy, że klikniesz na ikonę „hamburgera” (trzy poziome kreski) i z głównego menu wybierzesz kategorię „Moje trasy”.
  7. Aplikacja „Pomoc w górach” udostępnia użytkownikom poradnik z podstawowymi informacjami dotyczącymi pierwszej pomocy oraz dobrych praktyk na szlakach. Dowiesz się co zabrać w góry, jaki szlak wybrać, z jakimi zagrożeniami lawinowymi masz do czynienia a przede wszystkim jak wezwać pomoc.

Wędrówki górskimi szlakami to popularny sposób na spędzenie wolnego czas i to niezależnie od pory roku. Pamiętaj aby przed każdą wyprawą dobrze się przygotować. Nigdy nie wiesz co może się przydarzyć. Pogoda w górach jest bardzo zmienna i może pokrzyżować Twoje plany. Dlatego nie lekceważ komunikatów pogodowych oraz tych zakazujących wejścia na niektóre szlaki (nie bądź bohaterem, góry mają nad Tobą zdecydowaną przewagę).

Więcej

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.com.tt.pomocwgorach&hl=pl

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments