Wiatr może być naszym przyjacielem albo wrogiem. Wszystko zależy od tego w którym kierunku wieje. Niejednokrotnie mogą się o tym przekonać rowerzyści, surferzy czy też żeglarze. Świetnym narzędziem, dostarczającym dokładnych informacji na temat wiejącego wiatru jest aplikacja Windy! Jeśli i Ty lubisz sporty ekstremalne lub aktywności na świeżym powietrzu to warto pomyśleć o pobraniu programu na swój telefon z Android. Skorzystaj z dzisiejszej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie znajdź ikonę „Sklep Play”. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji „Windy”. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.
  2. Po ukończeniu instalacji wróć do pulpitu swojego telefonu i uruchom program. Następnie zezwól aplikacji na dostęp do lokalizacji swojego urządzenia.
  3. Wskaż lokalizację dla której chcesz sprawdzić siłę i kierunek wiatru. Palcem przytrzymaj ekran telefonu do momentu pojawienia się białej kropki. Następnie kliknij na zaznaczony punkt. Wyświetli się dokładny kompas wiatru, przedstawiający jego kierunki.
  4. Wyświetlona mapa jest interaktywna. Jej wygląd zmienia się w zależności od czasu, dla którego będziesz przeglądać wyniki. Wystarczy wybrać punkt (miejscowość, region) a następnie kliknąć przycisk „Play”, znajdujący się w dolnym pasku menu.
  5. Aplikacja dostarcza także ogólnych informacji o huraganach, deszczach, burzach, falach oceanicznych (odpływy i przypływy) czy też temperaturze. Jeśli chcesz skorzystać z tych danych wystarczy wejść do menu, klikając na ikonę trzech poziomych kresek, znajdującą się po prawej stronie ekranu.
  6. Przechodząc do ustawień aplikacji możesz określić w jakich jednostkach ma wyświetlać się m.in. prędkość wiatru, wielkość opadów atmosferycznych czy też wysokość fal.

Według nas aplikacja ma wszystko to co potrzeba. Wysoka sprawdzalność, użyteczna grafika i wygoda w użyciu. Sprawdziła się podczas tegorocznego, rowerowego wyjazdu na Islandię 🙂 Polecamy!

Więcej

https://play.google.com/store/apps/details?id=co.windyapp.android&hl=pl

https://www.windy.com

Windy.com - Weather Forecast
Windy.com - Weather Forecast
Developer: Windyty SE
Price: Free

Pytania?

Masz pytania? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments