Masz kilka kontaktów, do których często wysyłasz wiadomości? Jeśli chciałbyś je mieć wszystkie pod ręką to przypnij skrót czatu Messenger do ekranu głównego swojego telefonu. Pozwoli to na szybkie wysłanie wiadomości bez konieczności szukania kontaktu na liście czatów. Jesteś ciekawy jak to zrobić? Skorzystaj z dzisiejszej krótkiej instrukcji krok po kroku. To co, telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10.

  1. Sprawdź czy zainstalowana aplikacja Messenger jest zaktualizowana do najnowszej wersji. W tym celu otwórz Sklep Google Play a następnie wpisz w pasku wyszukiwania nazwę programu. Jeśli masz zainstalowaną starą wersję aplikacji, kliknij na przycisk „Aktualizuj”.
  2. Na liście wszystkich zainstalowanych aplikacji, odszukaj Messengera, uruchom program i zaloguj się do swojego konta.
  3. Wyświetli się lista wszystkich czatów. Przytrzymaj dłużej palcem na tej rozmowie, którą chcesz dodać do ekranu głównego swojego telefonu.
  4. Wysunie się menu z kilkoma dodatkowymi opcjami. Przejdź do zakładki „Utwórz skrót”.
  5. Chcąc utworzyć skrót czatu Messenger, kliknij na przycisk „Dodaj”.
  6. Gotowe! Widget został dodany do ekranu głównego naszego telefonu. Wystarczy teraz w niego kliknąć aby wysłać wiadomość tekstową do swojego znajomego 🙂 Dodany skrót możemy oczywiście przesuwać w dowolne miejsce na pulpicie smartfona. Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments