Ataki hakerskie mają miejsce średnio co 2 minuty. Każda organizacja jest więc nieustannie narażona na kradzież wrażliwych danych, co może skutkować utratą reputacji i zaufania klientów oraz naruszeniem wymagań RODO. Aby uchronić firmowe serwery przed atakami, niezbędny jest firewall, który stanowi inwestycję w cyberbezpieczeństwo przedsiębiorstwa. Jaki firewall wybrać?

Czym jest zapora sieciowa firewall?

Firewalle to zapory sieciowe, których celem jest zabezpieczenie komputerów i serwerów przed atakami hakerskimi. Firewalle filtrują dostęp do sieci lokalnej i pozwalają zdefiniować elementy sieci, które są bezpieczne. Zapora sieciowa umożliwia między innymi blokowanie połączeń pochodzących z konkretnych adresów IP czy wykrywanie złośliwych aplikacji. Firewall to temat, którym powinna zainteresować się każda firma przetwarzająca dane pracowników i klientów – bez względu na to, czy jest to duże przedsiębiorstwo, czy też niewielki startup.

UTM Firewall – co to jest?

UTM (ang. Unified Threat Management) to wielofunkcyjna zapora sieciowa zamknięta w jednym urządzeniu. Nie każdy firewall to UTM Firewall – aby zasłużyć na to miano, zapora musi być wyposażona w określone rodzaje modułów, do których zaliczamy m.in.:

  • ochronę przed atakami hakerskimi w czasie rzeczywistym (IPS),
  • blokowanie potencjalnie niebezpiecznych stron WWW,
  • filtr antyspamowy,
  • filtr antywirusowy,
  • zarządzanie dostępem do aplikacji.

Untangle NG Firewall – zapora sieciowa nowej generacji

Bezpieczeństwo sieci to zagadnienie, z którym musi się zmierzyć każde przedsiębiorstwo. Warto wiedzieć, że podejmowanie działań w tym kierunku nie zawsze wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi i czasochłonnym wdrażaniem. Rozwiązaniem na miarę XXI wieku jest NG Firewall – jeden z produktów renomowanej marki Untangle, który skutecznie chroni urządzenia i pozwala na bezpieczne zarządzanie siecią bez ponoszenia wysokich wydatków. Untangle NG Firewall to odpowiedź na potrzeby firm, które chcą zadbać o wysokiej jakości cyberbezpieczeństwo – bez względu na wielkość przedsiębiorstwa i rodzaj branży.

Untangle NG Firewall to:

  • wnikliwa analiza – NG Firewall generuje raporty na bieżąco, umożliwiając weryfikację stanu sieci i otrzymywanie alertów w czasie rzeczywistym,
  • zabezpieczenie sieci firmowej – UTM Firewall od Untangle chroni sieć firmową przed złośliwym oprogramowaniem, włamaniami i atakami socjotechnicznymi,
  • filtrowanie nowej generacji – firewall umożliwia wykrywanie zaszyfrowanych żądań sieciowych, spamu oraz złośliwych aplikacji i reklam, a także chroni przed oprogramowaniem typu ransomware i malware,
  • zarządzanie zdalne – NG Firewall zapewnia dostęp z poziomu przeglądarki, a dzięki wysokiej jakości połączenia możliwe jest utrzymywanie kontroli nad pracownikami zdalnymi i sieciami gościnnymi WiFi.
  • 4 rodzaje wdrożenia – dedykowane urządzenie, maszyny wirtualne, własny hardware lub chmura.

Untangle Firewall to nowoczesne i przystępne cenowo rozwiązanie, które można w pełni dopasować do potrzeb firmy. Aby otrzymać spersonalizowaną ofertę wdrożenia NG Firewall, skontaktuj się z SECURIVY – jedynym autoryzowanym partnerem Untangle w Polsce.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments