W ten weekend przestawiamy po raz kolejny zegarki. Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi w nocy z soboty 24 października na niedzielę 25 października 2020 roku. Wskazówki zegarów przesuwamy o godzinę do tyłu z 3:00 na 2:00 w nocy. To dobra wiadomość dla każdego śpiocha – śpimy dłużej!!?

W marcu zeszłego roku Parlament Europejski zdecydował o zniesieniu zmiany czasu w Państwach Unii Europejskiej. Planowany termin wejścia w życie nowych regulacji przypada na 2021 rok. Oznaczałoby to, że ostatnia zmiana czasu dla państw, które wybrałyby czas letni nastąpiłaby w marcu 2021 r natomiast kraje, które wybrałyby na zawsze czas zimowy, ostatni raz przestawiłyby zegarki w październiku 2021 r. Jakkolwiek już za kilka dni przestawiamy wskazówki zegarów. A co z telefonem? Zaktualizuje się automatycznie czy może trzeba coś ustawić?

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Uruchamiamy „Ustawienia”, klikając na ikonę zębatego koła.
  2. Przechodzimy do zakładki „System” lub „Zarządzanie ogólne” (Język i wprowadzanie, Data i godzina, Wyzeruj…). W zależności od modelu telefonu i wersji systemu android, lokalizacja menu może się trochę różnić.
  3. Klikamy na sekcję „Data i czas”.
  4. Ustawiamy suwak w pozycji aktywnej (przesuwamy w prawą stronę) przy opcji „Ustaw automatycznie”. Telefon automatycznie zaktualizuje godzinę względem daty i strefy czasowej a Ty będziesz mógł spać spokojnie.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments