W ten weekend przestawiamy po raz kolejny zegarki. Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi w nocy z soboty 24 października na niedzielę 25 października 2020 roku. Wskazówki zegarów przesuwamy o godzinę do tyłu z 3:00 na 2:00 w nocy. To dobra wiadomość dla każdego śpiocha – śpimy dłużej!!😉

W marcu zeszłego roku Parlament Europejski zdecydował o zniesieniu zmiany czasu w Państwach Unii Europejskiej. Planowany termin wejścia w życie nowych regulacji przypada na 2021 rok. Oznaczałoby to, że ostatnia zmiana czasu dla państw, które wybrałyby czas letni nastąpiłaby w marcu 2021 r natomiast kraje, które wybrałyby na zawsze czas zimowy, ostatni raz przestawiłyby zegarki w październiku 2021 r. Jakkolwiek już za kilka dni przestawiamy wskazówki zegarów. A co z telefonem? Zaktualizuje się automatycznie czy może trzeba coś ustawić?

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Uruchamiamy „Ustawienia”, klikając na ikonę zębatego koła.
  2. Przechodzimy do zakładki „System” lub „Zarządzanie ogólne” (Język i wprowadzanie, Data i godzina, Wyzeruj…). W zależności od modelu telefonu i wersji systemu android, lokalizacja menu może się trochę różnić.
  3. Klikamy na sekcję „Data i czas”.
  4. Ustawiamy suwak w pozycji aktywnej (przesuwamy w prawą stronę) przy opcji „Ustaw automatycznie”. Telefon automatycznie zaktualizuje godzinę względem daty i strefy czasowej a Ty będziesz mógł spać spokojnie.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Twoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.