W dniu dzisiejszym Parlament Europejski zdecydował o zniesieniu zmiany czasu w Państwach Unii Europejskiej, z którymi będzie teraz negocjowany ostateczny kształt przepisów.  Oznaczałoby to, że ostatni raz zegarki przestawimy w 2021 roku (planowany termin wejścia w życie nowych regulacji)!

Na ten moment zmiana czasu nadal obowiązuje i musimy pamiętać, że już w ten weekend przestawiamy po raz kolejny zegarki. O której i kiedy dokładnie zaczyna się czas letni? Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca 2019 roku. Wskazówki zegarów przesuniemy o godzinę do przodu z 2:00 na 3:00 w nocy czyli śpimy krócej? Pocieszeniem może być fakt, że dzięki temu będziemy mogli rozkoszować się długimi wiosennymi i letnimi popołudniami. Pamiętajmy, że wskazówki zegara ściennego będziemy musieli przestawić ręcznie a telefon? Zaktualizuje się automatycznie czy trzeba coś ustawić?

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji przejdź do „Ustawień” swojego telefonu (ikona zębatego koła).
  2. Na liście dostępnych kategorii znajdź pozycję „Zarządzanie ogólne” (język i wprowadzenie, data i godzina, wyzeruj).
  3. Wybierz opcję „Data i godzina”.
  4. Zaznacz opcję „Automatyczna data” ustawiając suwak w pozycji aktywnej (przesuń go w prawą stronę). Tym samym będziesz mieć pewność, że Twój telefon automatycznie zaktualizuje godzinę względem daty i strefy czasowej.

Pytania?

Nie możesz znaleźć tej opcji w swoim telefonie? Masz inny problem? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments