lime hulajnoga android

Od października 2018 w stolicy dolnego śląska zaczęły działać elektryczne hulajnogi na minuty. Wrocław jest pierwszym ale prawdopodobnie nie ostatnim miastem w Polsce gdzie taka usługa będzie dostępna. Co należy zrobić aby taką hulajnogę wypożyczyć? Wystarczy pobrać aplikację „Lime” na swój telefon, zarejestrować się a następnie podłączyć kartę kredytową lub debetową. Chcesz dowiedzieć się więcej o Lime? Pozostań z nami. W dzisiejszym artykule przybliżymy działanie oraz funkcjonalność aplikacji. Zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę „Sklep Play”. Uruchamiamy aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji Lime. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznaczamy opcję „Zainstaluj”.
  2. W trakcie instalacji zostaniesz poproszony o dokończenie konfiguracji swojego konta. Wybierz opcję płatności. Możesz to zrobić teraz lub pominąć ten krok i uzupełnić później. Opłata nie zostanie pobrana dopóki nie dokonasz zakupu. Gotowe! Po ukończeniu instalacji wracamy do głównego pulpitu i uruchamiamy aplikację.
  3. Czas na rejestrację. Podaj swój numer telefonu ( wybierz z rozwijanej listy numer kierunkowy swojego kraju), na który zostanie wysłana wiadomość z kodem weryfikacyjnym lub też kontynuuj za pośrednictwem Facebooka. My wybraliśmy pierwszą opcję. Wprowadź 4-cyfrowy kod, który otrzymałeś w SMS-ie.
  4. Udziel dostępu do usług lokalizacyjnych. Zezwól aplikacji Lime na dostęp do informacji o lokalizacji Twojego telefonu. Jest to niezbędne by móc zobaczyć na mapie dostępne w Twojej okolicy hulajnogi.
  5. Aby móc w pełni skorzystać z aplikacji Lime, podłącz swoją kartę kredytową lub debetową. Możesz także wybrać ikonę ludzika, znajdującą się w lewym, górnym rogu ekranu i kliknąć na „Portfel”. Wybierz kategorię „Saldo” i „Dodaj metodę płatności”. Wprowadź numer karty i zatwierdź przyciskiem „Zapisz”. Jeżeli nie chcesz dodawać karty kredytowej, możesz zasilać swoje konto kwotami 50 zł, 100 zł czy też 250 zł. Nie musisz ręcznie dodawać środków. Możesz włączyć automatyczne zasilanie. Wówczas Twoje konto będzie uzupełniane gdy jego wartość spadnie poniżej 0 zł.
  6. Dawaj i zyskaj 10 zł na przejazdy. Wystarczy, że udostępnisz kod zaproszeniowy a Ty i Twoi znajomi uzyskacie kupon na przejazd o wartości 10 zł, W tym celu kliknij na ikonę , znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.
  7. Jeżeli zauważysz jakiś problem, zgłoś go! W tym celu kliknij na ikonę znajdującą się w lewym, dolnym rogu. Możesz zgłosić niewłaściwie zaparkowany pojazd, uszkodzoną hulajnogę ( zaznacz uszkodzone części hulajnogi ) lub też problem z zamkiem (np. zepsuty, nieautoryzowany zamek, zablokowane/w trakcie ładowania). W każdym z przypadków skanujesz kod hulajnogi lub wprowadzasz jej numer, podajesz lokalizację, robisz zdjęcia i dodajesz komentarze. Zatwierdzasz klikając na przycisk „Prześlij”.

Już niebawem będziemy testować elektryczne hulajnogi więc bądźcie z nami na bieżąco. Widzimy się gdzieś we Wrocławiu! 🙂

Więcej

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.limebike

https://www.spidersweb.pl/2018/10/hulajnogi-elektryczne-wroclaw-lime.html

Pytania?

Nie możesz zainstalować aplikacji Lime na swoim telefonie? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments