Obecnie wielu z nas korzysta różnych komunikatorów/aplikacji (np. WhatsApp, Messenger) służących do wysyłania i odbierania wiadomości SMS i MMS. Powoli zapominamy o domyślnie zainstalowanej na naszych telefonach aplikacji „Wiadomości”. Uważamy, że nie ma nam nic do zaoferowania i używamy jej naprawdę bardzo rzadko. Wydaje nam się, że po przeczytaniu dzisiejszego artykułu zmienicie zdanie. Pokażemy kilka ustawień i wskazówek które poprawiają jakość obsługi wiadomości tekstowych. Do wykonania zrzutów został wykorzystany telefon Samsung Galaxy S6. Zaczynamy!

JAK ZAPLANOWAĆ WYSŁANIE WIADOMOŚCI?

Musisz wysłać ważną wiadomość wczesnym rankiem a wiesz, że pobudka może być bolesna (nie należysz do rannych ptaszków) 🙂 ? Twój znajomy ma za kilka dni urodziny a Ty w tym czasie będziesz na służbowym wyjeździe z ograniczonym dostępem do telefonu? Skorzystaj z funkcji planowania wiadomości.

 1. Otwórz aplikację „Wiadomości”.
 2. Możesz napisać nową wiadomość tekstową, wybierając konkretną osobę z listy kontaktów lub odpowiedzieć na SMS-a. Wpisz tekst a następnie kliknij na ikonę hamburgera, znajdującą się w prawym, górnym rogu aplikacji (trzy poziome kreski).
 3. Z „Menu” wybierz opcję „Zaplanuj wiadomość” a następnie określ kiedy chcesz wysłać SMS (podaj datę i godzinę). Zatwierdź klikając przycisk „Gotowe”.
 4. Kliknij „Wyślij”. Ale nie martw się, aplikacja nie prześle ​​Twojej wiadomości od razu. Ikona zegara obok treści wskazuje, że została zaplanowana.

JAK DODAĆ SZYBKIE ODPOWIEDZI?

Chcesz zaoszczędzić czas na wysyłaniu wiadomości? Skorzystaj z szybkich odpowiedzi.

 1. Otwórz aplikację „Wiadomości” i kliknij na ikonę trzech pionowych kropek, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.
 2. Z listy wybierz „Ustawienia” a następnie przejdź do opcji „Szybkie odpowiedzi”.
 3. Znajdziesz listę wszystkich gotowych szybkich odpowiedzi. Wpisz swój tekst a następnie kliknij + aby dodać go do pozostałych krótkich wiadomości.
 4. Aby użyć szybkich odpowiedzi wystarczy, że otworzysz SMS na którego chcesz odpowiedzieć. Kliknij ikonę hamburgera (trzy poziome kreski w prawym, górnym rogu ekranu) a następnie przejdź do opcji „Szybkie odpowiedzi”. Wybierz wiadomość, którą chcesz wysłać. Gotowe!

PRZYPNIJ WIADOMOŚCI

Jeśli chcesz śledzić ważną rozmowę bez obaw, że zawieruszy się wśród pozostałych wiadomości, możesz użyć pineski. Przypięty wątek będzie dostępny zawsze u góry czatu i tym samym łatwo do niego dotrzesz. Otwórz „Wiadomości” i przytrzymaj ten czat, który chcesz przypiąć. Zaznacz „ptaszkiem” wątek a następnie kliknij „Przypnij”. Gotowe!

BLOKOWANIE WIADOMOŚCI?

Jeśli nie chcesz otrzymywać wiadomości od konkretnej osoby, możesz zablokować jej numer telefonu.

 1. Otwórz aplikację „Wiadomości” i kliknij na ikonę trzech pionowych kropek, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.
 2. Z listy wybierz „Ustawienia” a następnie przejdź do opcji „Blokuj wiadomości”.
 3. Możesz zarządzać numerami telefonów, których połączenia i wiadomości będą blokowane. Wpisz numer bądź wybierz z listy kontaktów i naciśnij +.
 4. Możesz także zarządzać wyrażeniami, które spowodują blokowanie przychodzących wiadomości.

Pytania?

Masz wątpliwości? Coś poszło nie tak? Daj nam znać i skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments