what3words

Zdarzyło się Tobie być w miejscu, którego nie mogłeś zlokalizować na mapie? Zgubiłeś się w obcym mieście? Wzywałeś pomoc drogową i nie byłeś w stanie określić swojego położenia? Ile razy szukałeś swojego zaparkowanego auta? Niestety takie sytuacje zdarzają się i to często. Nawet doskonała orientacja w terenie może zawieść bądź nie wystarczyć aby bezbłędnie wskazać swoje położenie czy trafić do wyznaczonego miejsca. Dlatego postanowiliśmy w dzisiejszym artykule przybliżyć pewną usługę, która pomaga znajdować, udostępniać i nawigować do dowolnej lokalizacji.

Czy wiesz, że za pomocą tylko 3 słów jesteś w stanie dokładnie określić swoje położenie? Tak – jest to możliwe dzięki aplikacji mobilnej What3words. Dostępna jest ona zarówno na urządzenia z systemem iOS (App Store) jak i Androida (Google Play). Twórcy  programu podzielili świat na 57 trylionów kwadratów (o wymiarach 3 metry na 3 metry), z których każdy ma jeden unikalny i losowo przypisany kod. What3words koduje współrzędne geograficzne na trzy słowa słownikowe i używa ich zamiast długich ciągów cyfr lub liter. Program działa prawie wszędzie – od centrum Nowego Jorku po środek Sahary, otrzymasz trzy losowo przypisane słowa, których należy użyć zamiast adresu. Adresy są dostępne w 36 językach zgodnie z mapą online What3words (stan na kwiecień 2019 r.). Jesteś ciekawy jak działa aplikacja na telefonie z Android? Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Pobierz aplikację na swój telefon. Na liście zainstalowanych aplikacji znajdź ikonę „Sklep Play”. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę „What3words”. Następnie po wybraniu z listy programu, który Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.
  2. Wróć do pulpitu swojego urządzenia i otwórz program. Pobierz język polski a następnie zezwól aplikacji na uzyskanie dostępu do danych dotyczących lokalizacji urządzenia.
  3. Teraz wystarczy, że w pasku wyszukiwania wpiszesz adres, aktualną lokalizację lub miejsce, do którego podróżujesz. Wówczas program wyświetli trzywyrazowy adres.
  4. Podziel się tą informacją z przyjaciółmi, rodziną lub służbami ratowniczymi za pomocą np. Facebooka i Twittera bądź wysyłając wiadomość mailową lub SMS.
  5. Możesz podążać do wyznaczonego miejsca za pośrednictwem Google Maps, Uber lub przy użyciu kompasu.
  6. Zapisz adresy składające się z 3 słów, aby móc łatwo odwiedzać interesujące miejsca, tworzyć ulubione listy oraz synchronizować lokalizację na kilku urządzeniach. W tym celu musisz utworzyć konto, podając imię, nazwisko, adres e-mail oraz hasło lub zalogować do konta poprzez Facebooka (jeśli posiadasz konto w tym serwisie społecznościowym), konto Google lub podając swój adres e-mail oraz hasło (możesz skorzystać z sugerowanego hasła, które Chrome zapisze na Twoim koncie Google.

Nam ta koncepcja bardzo się podoba. Możliwość skierowania kogoś do konkretnego miejsca może być nieoceniona w nagłych wypadkach. A Ty co sądzisz o aplikacji? Podziel się z nami swoją opinią!

Więcej

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.what3words.android

https://support.what3words.com/en/

https://en.wikipedia.org/wiki/What3words

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments