Wirusy na Facebooku to żadna nowość. Najpopularniejszy serwis społecznościowy to idealne miejsce do ataków hakerskich. Często jesteśmy świadkami jak na facebookowej tablicy umieszczane są np. posty z fałszywym linkiem (najczęściej reklama jakiegoś produktu w super atrakcyjnej cenie), na których automatycznie oznaczani są nasi znajomi (i to ich całkiem spora liczba).

Ostatnio pojawił się nowy wirus, w postaci zainfekowanych wiadomości wysyłanych na Messengerze. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że taką wiadomość można dostać od znajomego, który niestety padł ofiarą oszustwa internetowego. Taka wiadomość na pierwszy rzut oka może nie budzić większych podejrzeń. Zawiera nasze imię a także treść np. „IMIĘ to Ty jesteś na tych zdjęciach? Lepiej szybko to usuń!” lub „Ej to chyba Ty na tych zdjęciach tutaj, ktoś je wrzucił” (oszuści często modyfikują treści dlatego mogą się nieco od siebie różnić). Są tam też emotikony zdziwienia/smutnej miny oraz link, po kliknięciu którego zostajemy przeniesieni do strony z filmem. Aby go odtworzyć trzeba pobrać odpowiednie rozszerzenia. I właśnie w tym momencie padamy ofiarą oszustwa. NIE KLIKAJ W TEN LINK I NIE INSTALUJ ŻADNYCH DODATKOWYCH WTYCZEK!!! W przeciwnym razie także od Ciebie będą wychodzić takie same wiadomości a w najgorszym wypadku możesz stracić dostęp do Facebooka, poczty czy bankowości elektronicznej.

Znajomi bardzo często nie mają zielonego pojęcia o tym, że wysyłają zainfekowane wiadomości. Za to wszystko odpowiedzialne są specjalne booty, których celem jest nakłonienie do kliknięcia w przesłany link. Pamiętaj NIE RÓB TEGO! 

A co zrobić jeśli już zostałeś oszukany i chcesz pozbyć się kłopotu? Wyloguj się ze wszystkich zainfekowanych stron internetowych, odinstaluj pobrane rozszerzenia a także skorzystaj z pomocy Facebooka, udając się do specjalnie przygotowanej strony https://www.facebook.com/hacked. Wybierz jedną z dostępnych opcji i rozpocznij przeglądanie swojego konta. Facebook przejrzy Twoje konto, ostatnią aktywność i sprawdzi czy ewentualnie wprowadzone zmiany pochodzą od Ciebie.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

guest
17 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
7 miesięcy temu

thesis dissertation writing services https://dissertations-writing.org/

trackback
7 miesięcy temu

best dissertation writing service https://mydissertationwritinghelp.com/

trackback
7 miesięcy temu

writing dissertation chapters https://help-with-dissertations.com/

trackback
7 miesięcy temu

nude slots for free https://slotmachinegameinfo.com/

trackback
7 miesięcy temu

wow equipment slots https://www-slotmachines.com/

trackback
8 miesięcy temu

indiana grand slots list https://download-slot-machines.com/

trackback
8 miesięcy temu

baba wild slots casino https://beat-slot-machines.com/

trackback
8 miesięcy temu
trackback
8 miesięcy temu

slots winning video 2022 https://slotmachinesworld.com/

trackback
8 miesięcy temu

high-roller-slots https://pennyslotmachines.org/

trackback
8 miesięcy temu

best us online slots https://candylandslotmachine.com/

trackback
8 miesięcy temu

free 777 slots no download https://freeonlneslotmachine.com/

trackback
8 miesięcy temu

reel deal slots https://2-free-slots.com/

trackback
8 miesięcy temu

asain gay chat phone lines free https://gaytgpost.com/

trackback
8 miesięcy temu

gay dating sites https://gaypridee.com/

trackback
8 miesięcy temu

1internet

KNOT
2 lat temu

mam problem na Facebook konto miałam prawie 10 lat a przez 2 miesiące było blokowane aż 19 razy na 24===26 godz, aż konto zostało zablokowane i teraz od czerwca próbuję założyć konto i wszystkie konta są blokowane po miesiącu ,dniach o godz, a takich kont próbowałam założyć chyba z 13 ,zaznaczam że nie naruszałam standardy społeczności moje posty które publikuję są ładne zero przemocy polityki itd, pozdrawiam Marysia