Urodziny to wyjątkowy dzień w życiu każdego z nas. Prezenty, tort ze świeczkami, impreza niespodzianka i całe mnóstwo życzeń na Facebooku. Zastanawiamy się wówczas czy gdyby nie ustawione przypomnienie, nasz profil społecznościowy byłby także tak przepełniony wiadomościami? Jeśli chcesz sprawdzić kto naprawdę pamięta o Twoich urodzinach, możesz ukryć ten fakt na Facebooku. O tym i o kilku innych ciekawostkach przeczytasz w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

JAK ŁATWO UKRYĆ NA FACEBOOKU POWIADOMIENIA O SWOICH URODZINACH? 

NA KOMPUTERZE

 1. Uruchom przeglądarkę internetową (w naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome) a następnie wpisz w pasku adresu: www.facebook.pl i zaloguj się do swojego konta. Wejdź na stronę swojego profilu i kliknij „Informacje”.
 2. Z kolumny po lewej stronie ekranu wybierz „Dane kontaktowe i podstawowe informacje” a następnie przewiń stronę w dół aż zobaczysz swoją datę urodzin (sekcja „Podstawowe informacje”). Ustaw kursor myszy komputerowej nad datą urodzenia i kliknij opcję „Edytuj”.
 3. Tutaj możesz zdecydować kto będzie widział datę Twoich urodzin, wybierając właściwą opcję: możesz ustawić tę informację jako publiczną (zobaczą ją wszyscy bez względu na to czy jesteście znajomymi czy też nie), możesz zezwolić na jej wyświetlenie Twoim znajomym, zachować te wiedzę tylko dla siebie lub możesz skorzystać z ustawień niestandardowych. Potwierdź klikając „Zapisz zmiany”.

APLIKACJA MOBILNA NA TELEFONIE

 1. Na liście zainstalowanych aplikacji znajdź Facebooka i przejdź do swojego profilu, klikając na zdjęcie profilowe.
 2. Kliknij na opcję „Edytuj profil” a następnie przewiń stronę na sam dół i wybierz „Edytuj informacje profilowe”.
 3. W danych podstawowych odszukaj daty swoich urodzin i kliknij „Edytuj” (ikona ołówka).
 4. Zdecyduj kto będzie widział datę Twoich urodzin (np. tylko Ty, Twoi znajomi, czy też wszyscy użytkownicy Facebooka). Zatwierdź klikając przycisk „Zapisz”.

JAK ŁATWO ZABLOKOWAĆ ŻYCZENIA URODZINOWE NA FACEBOOKU?

To rozwiązanie dla kogoś kto nie chce ukrywać swojej daty urodzin ale także nie chce być „bombardowany” całą masą życzeń urodzinowych. To co musisz zrobić, to zmienić ustawienia prywatności swoich wpisów na Facebooku. Wówczas Twoi znajomi z Facebooka nie będą mogli publikować postów na Twoim profilu.

 1. Uruchom przeglądarkę internetową a następnie wpisz w pasku adresu: www.facebook.pl i zaloguj się do swojego konta.
 2. Kliknij „Więcej” (ikona małej strzałki) a następnie z menu wybierz opcję „Ustawienia”.
 3. W lewej kolumnie kliknij opcję „Oś czasu i oznaczenia” a następnie wybierz przycisk „Edytuj” przy ustawieniu „Kto może publikować posty na Twojej osi czasu”.

 4. Wybierz opcję „Tylko ja”. W ten sposób wyłączasz możliwość publikowania przez innych użytkowników postów na Twojej oś czasu. Pamiętaj aby później włączyć tę opcję ponownie.

JAK ŁATWO WYŁĄCZ NA FACEBOOKU POWIADOMIENIA O URODZINACH ZNAJOMYCH?

Jeśli masz dość powiadomień o urodzinach swoich znajomych, możesz je łatwo wyłączyć. Poniżej instrukcja.

NA KOMPUTERZE

 1. Uruchom przeglądarkę internetową a następnie wpisz w pasku adresu: www.facebook.pl i zaloguj się do swojego konta.
 2. Kliknij „Więcej” (ikona małej strzałki) a następnie z menu wybierz opcję „Ustawienia”.
 3. W lewej kolumnie kliknij opcję „Powiadomienia” a następnie wybierz „Edytuj” obok opcji „Na Facebooku”.
 4. Zlokalizuj „Urodziny” a następnie wybierz opcję „Wyłącz”. Spowoduje to wyłączenie urodzinowych powiadomień.

APLIKACJA MOBILNA NA TELEFONIE

 1. Zaloguj się do swojej aplikacji na Facebooku i wejdź do „Menu”, klikając na ikonę hamburgera, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu (trzy poziome kreski). Przejdź kolejno do pozycji „Ustawienia i prywatność” a następnie „Ustawienia”.
 2. Przewiń menu w dół do sekcji „Powiadomienia” i wybierz „Urodziny”.
 3. Wyłącz powiadomienia na temat urodzin. Ustaw suwak w pozycji nieaktywnej, przesuwając go w lewą stronę. Gotowe!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments