Współcześnie ciężko wyobrazić sobie, jak ludzie mogli pracować i uczyć się bez dostępu do Internetu. Ilość ułatwień i prostych rozwiązań jakie gwarantuje nam sieć sprawia, że korzystanie z niej jest nieodzownym elementem naszej codziennej rutyny. Cuda współczesnej technologii potrafią pomóc nam w prawie każdym aspekcie życia – musimy jedynie wiedzieć, gdzie ich szukać. Przedstawiamy więc trzy strony internetowe, które pomogą wam w pracy, w szkole lub na studiach.

Jak Internet może nam pomagać?

Dostęp do informacji jest dzisiaj niesamowicie powszechny. Zapatrzeni w portale społecznościowe często zapominamy, że Internet to nie tylko źródło rozrywki, ale też bezdenna studnia wiedzy. Wiele z nas w poszukiwaniu pomocy w sieci ogranicza się co najwyżej do Wikipedii, jednak w głębiach wirtualnego świata kryje się bezlik stron i poradników, które mogą okazać się niezwykle przydatne. Począwszy od prostych tutoriali pokazujących jak wiązać szalik lub krawat czy jak zacerować dziurę w skarpecie, przez strony i blogi poświęcone kompilowaniu pomocy naukowych, aż po niepozorne strony Internetowe pozwalające łatwo przygotować się do prezentacji w pracy: jeśli tylko mamy jakiś problem, istnieje gigantyczna szansa, że gdzieś w Internecie znajdziemy jego rozwiązanie. Poniższe strony www to proste narzędzia, która mogą przydać się każdemu.

1. 10 minute email

Szukając przydatnych informacji w sieci co chwilę trafiamy na strony, które wymagają zarejestrowania się, aby uzyskać dostęp do tego, czego naprawdę chcemy. Często wzdychamy i zakładamy tam konto – w końcu potrzebujemy zobaczyć ten artykuł czy poprosić o pomoc na forum. Zwykle jednak kończy się to tym, że na naszą skrzynkę mailową trafiają kolejne tony spamu. Jak sobie z tym poradzić? Założyć maila tymczasowego, którego adres zostanie usunięty po dziesięciu minutach. Właśnie do tego służy strona 10 minute mail. Wystarczy jeden klik i na zawsze pożegnacie się z niechcianym spamem.

2. Wykrywacz plagiatów

Każdy student wie, jak łatwo można zostać posądzonym o plagiat, kiedy pisze się dłuższą pracę naukową. Ważne jest więc regularne sprawdzanie czy jeszcze cytujemy, czy może przechodzimy już do strefy kopiowania słów kogoś innego. Strona plag pozwala szybko sprawdzić, czy dana praca zawiera w sobie plagiat. Portal jest darmowy dla nauczycieli, wykładowców i pracowników uczelni, dzięki czemu oni również mogą się upewnić, że ich podopieczni nie dopuścili się żadnych nieuczciwych zagrywek.

3. Canva

Studenci i pracownicy biurowi z pewnością mają po uszy robienia kolejnych prezentacji multimedialnych. Stary dobry PowerPoint, z którym prawdopodobnie każdy miał styczność chociaż raz, często bywa nieintuicyjny a prezentacje, o ile nie spędzimy nad nimi wielu godzin, potrafią wyglądać nieco nudnawo i nieciekawe. Z pomocą przychodzi Canva, która pozwala szybko i łatwo tworzyć nie tylko prezentacje, ale i plakaty, ulotki, CV, kolaże czy grafiki. Dostępna z poziomu przeglądarki sprawi, że na nowo polubicie się z tworzeniem projektów multimedialnych.

 

 

Pytania?

Dokładamy starań aby pomóc w możliwie przystępny sposób, ale musimy pamiętać iż rozwiązania technologiczne zmieniają się bardzo szybko. Tak więc, jeżeli spróbowałeś/aś postępować zgodnie z naszym poradnikiem a problem nadal występuje. Być może potrzebujesz dodatkowych wskazówek… lub zauważyłeś/aś, że instrukcja nie jest już aktualna i wymaga odświeżenia? Daj nam znać! Skorzystaj z jednej z dostępnych z opcji: skomentuj w polu poniżej lub wyślij do nas wiadomość, korzystając z formularza MAM PYTANIE

Komentuj Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments