tiktok

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się aplikacja społecznościowa TikTok. Wiele osób zastanawia się skąd się wzięła, na czym polega jej fenomen i jak można z niej korzystać. Zapraszamy do lektury! Może i Ty dołączysz do Tik Tokerów?

CO TO JEST TIK TOK?

TikTok to aplikacja multimedialna, dzięki której możesz tworzyć i udostępniać krótkie, 15 sekundowe zabawne filmiki wideo oraz teledyski, prezentując swój talent muzyczny, aktorski czy też taneczny. Oprócz nagrywania filmów, aplikacja umożliwia oglądanie muzycznych klipów, synchronizację ust do różnych utworów muzycznych i dźwięków oraz edycję nagranych filmów za pomocą wbudowanych filtrów twarzy, efektów specjalnych (drżenie, farbowanie włosów itd.) oraz różnych naklejek 3D (ponad 100 naklejek Emoji dostępnych za darmo). Narzędzia do edycji umożliwiają łatwe przycinanie, wycinanie, scalanie i duplikowanie klipów wideo.  Dzięki połączeniu sztucznej inteligencji i technologii przechwytywania obrazu uproszczono tworzenie wideo i zwiększono wydajność filmów.  Logując się do aplikacji możesz ustawić swoje konto jako prywatne i zezwolić na oglądanie Twoich filmów tylko osobom przez Ciebie zatwierdzonym. Możesz także zezwolić każdemu lub tylko znajomym na komentowanie i reagowanie na filmy wideo. Z kolei funkcja „duet” umożliwia tworzenie nowego filmu obok istniejącego już wideo. Wielu opisuje TikTok jako połączenie Snapchata i Spotify.

HISTORIA

Obecny TikTok to połączenie serwisu społecznościowego Musical.ly z popularną w Chinach aplikacją TikTok (znana pod nazwą Douyin).

Aplikacja Musical.ly została udostępniona w 2014 roku i służyła użytkownikom do tworzenia trwających od 15 sekund do 1 minuty filmików wideo z synchronizacją ust. Umożliwiała przeglądanie popularnych treści, utworów i dźwięków.  W swojej pierwotnej wersji była dostępna w 34 językach. W czerwcu 2016 Musical.ly miał ponad 90 milionów zarejestrowanych użytkowników a do końca 2017 roku aplikacja dotarła do 200 milionów odbiorców.

9 listopada 2017 roku ByteDance chińska firma, właściciel TikTok, zajmująca się technologiami internetowym, kupiła Musical.ly w wyniku czego w sierpniu 2018 roku obie aplikacje zostały połączone w jedną, zachowując nazwę TIKTOK.

Według danych z października 2018 roku Tik Tok posiada 500 milionów użytkowników i tym samym jest dziewiątą najpopularniejszą siecią społecznościową na świecie. Wyprzedza w rankingu Twittera czy też LinkedIna. W pierwszym kwartale 2018 była najpopularniejszą aplikacją na iPhone. Korzystają z niego użytkownicy ze 150 krajów w 75 językach.

JAK ZAINSTALOWAĆ APLIKACJĘ NA TELEFONIE Z ANDROID?

Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę „Sklep Play”. Uruchamiamy aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji Tik Tok. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznaczamy opcję „Zainstaluj”.

Następnie podaj datę swoich urodzin (nie będzie widoczna publicznie), swój numer telefonu, 4-cyfrowy kod, który dostaniesz SMS-em a na koniec ustaw hasło dostępu do aplikacji.

Zanim zaczniesz korzystać z TikTok, zezwól aplikacji na robienie zdjęć, nagrywanie filmów i dźwięku a także na dostęp do zdjęć, multimediów i plików na swoim telefonie. Zaczynamy!

JAK ŁATWO PRZESŁAĆ FILM WIDEO Z GALERII TELEFONU?

  1. Uruchom aplikację TikTok. Następnie naciśnij przycisk „Dodaj” na dole (ikona plusa).
  2. Na ekranie kliknij na ikonę „Prześlij” ( symbol zdjęcia) a następnie z zakładki film wybierz wideo, którym chcesz się pochwalić. Jeśli chcesz przesłać i dołączyć więcej niż jeden film, dotknij opcji „Wybierz kilka” w lewym dolnym rogu ekranu. Wybierz tyle filmów ile chcesz.
  3. W tym kroku możesz zmienić długość poszczególnych klipów oraz prędkość wideo. Jeśli jesteś zadowolony z efektów kliknij na przycisk „Dalej”, który znajduje się w prawym, górnym rogu ekranu.
  4. Czas na zastosowanie różnego rodzaju efektów specjalnych, filtrów czy też naklejek co sprawi, że Twój film stanie się bardziej atrakcyjny i zwróci uwagę innych użytkowników. Na koniec kliknij przycisk „Dalej”.

JAK ŁATWO POBRAĆ FILM WIDEO INNEGO UŻYTKOWNIKA?

Jeśli odkryłeś film innego użytkownika aplikacji TikTok i chciałbyś go udostępnić lub też pobrać  na swój telefon to jest na to bardzo łatwy sposób. Wystarczy, że klikniesz na ikonę „Udostępnij”, która znajduje się po prawej stronie ekranu. Jeśli będziesz chciał pobrać film, kliknij na przycisk „Zapisz film”. Możesz udostępnić film poprzez np. Facebooka, WhatsApp, Instagram, wysyłając za pomocą Messengera itd.

Więcej

https://www.guidingtech.com/top-tiktok-musically-app-tips-tricks/

Pytania

Coś poszło nie tak? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments