skype

Skype umożliwia Tobie kontakt ze znajomymi, rodziną czy też przyjaciółmi niezależnie od dzielącej Was odległości. Jeżeli jeszcze nie korzystasz ze Skype’a na swoim telefonie możesz łatwo rozpocząć po lekturze naszego artykułu, klikając w LINK. Dodatkowo dziś postanowiliśmy zebrać kilka informacji, które pomogą bliżej poznać popularny komunikator i sprawią, że od tej pory korzystanie z aplikacji będzie jasne i przejrzyste. Zapraszamy do lektury!

ROZMOWY GŁOSOWE

Skype pozwala na prowadzenie rozmów z innymi użytkownikami komunikatora na całym świecie. Potrzebujesz urządzenia przenośnego do którego podłączono mikrofon i głośniki lub zestaw słuchawkowy oraz połączenia z internetem. Możesz także dzwonić nawet wtedy gdy Twoi bliscy nie używają Skype’a. Rozmowy wówczas są płatne i zapłacisz za nie ze środków na koncie Skype. Jeśli regularnie dzwonisz za granicę, możesz także wykupić abonament, który pozwoli Tobie trochę zaoszczędzić. Aby móc dzwonić na numery telefonów komórkowych i stacjonarnych musisz doładować swoje konto na Skype. Aby to zrobić wystarczy, że klikniesz na ikonę ze swoim zdjęciem profilowym, wejdziesz w ustawienia wybierając ikonę zębatego koła a następnie zaznacz „Rozmowy Skype i abonamenty”. Wybierz kwotę doładowania konta jaką chcesz zakupić ( możesz wybrać kwotę 15 zł, która ustawiona jest jako domyślna lub zmienić ją na 20 zł, 40 zł lub 100 zł). Podaj swoje dane czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania. Następnie wybierz metodę płatności i zatwierdź przyciskiem „Kontynuuj”.

Możesz także skorzystać z funkcji automatycznego doładowania. Wówczas konto zostanie zasilone wskazaną kwotą gdy stan konta spadnie poniżej 8 zł (zostanie zachowana Twoja preferowana metoda płatności ). W ten sposób zaoszczędzisz swój czas.

Inną przydatną funkcją jaką oferuje nam Skype w zakresie rozmów jest ich przekierowywanie. Nie ominie Cię już żadne połączenie. Nawet wtedy gdy ktoś dzwoni do Ciebie przez Skype’a, a Ty nie możesz odebrać lub jesteś offline. Przejdź do do ustawień (ikona zębatego koła), wybierz opcję „Rozmowy” a następnie zaznacz „Przekierowanie rozmów”. Sam zdecyduj po jakim czasie ma nastąpić przekazanie połączenia oraz określ czy rozmowa ma zostać przekierowana na wybrany numer telefonu komórkowego, na inne konto Skype czy chcesz odsłuchać pocztę głosową.

Kolejną bardzo użyteczną funkcją jest bezpłatna identyfikacji numeru telefonu. Skorzystaj z niej aby inni wiedzieli, kto do nich dzwoni. Wystarczy, że wejdziesz w ustawienia Skype’a a następnie wybierz kartę „Identyfikator rozmówcy” i wprowadź swój numer telefonu komórkowego. Będzie on pokazywany, gdy zadzwonisz przez Skype’a. Następnie otrzymasz wiadomość SMS z kodem identyfikatora, który jest potrzebny aby dokończyć proces konfiguracyjny. Wpisz go i zatwierdź klikając na przycisk „Kontynuuj”.

ROZMOWY WIDEO-FAJNIE WIDZIEĆ Z KIM SIĘ ROZMAWIA

Rozmowy wideo możesz prowadzić z każdym użytkownikiem Skype’a, który ma kamerę internetową lub smartfon z wbudowanym aparatem/kamerą. Dzięki obrazowi możesz porozmawiać i zobaczyć długo niewidziane twarze najbliższych osób. Ale to nie wszystko – dzięki Skype’owi możesz prowadzić grupowe rozmowy wideo na swoim telefonie. Nie musisz już więc wychodzić z domu aby spotkać się ze znajomymi i rodziną na wspólnych plotkach.

WIADOMOŚCI – WYSYŁAJ KOMU CHCESZ

Możesz kontaktować się z bliskimi nawet wtedy, gdy nie masz czasu do nich zadzwonić. Wysyłaj krótkie wiadomości tekstowe czy też SMS-y (do ich wysyłania potrzebne są środki na koncie). Skorzystaj także z aplikacji do wiadomości wideo. Fajnie jak pokażesz się swojemu rozmówcy. Najfajniejsze jednak są nowe Emotikony oraz Moji (krótkie klipy przedstawiające scenki z ulubionych filmów). Dzięki nim rozmowy na czacie będą jeszcze bardziej śmieszne, wyraziste i oryginalne.

UDOSTĘPNIJ SWOJĄ LOKALIZACJĘ

Dzięki szerszym możliwościom udostępniania możesz podzielić się swoim położeniem z osobami z listy kontaktów. Wystarczy, że przejdziesz do czatu i klikniesz na symbol plusa przy polu wpisywania wiadomości. Musisz także zezwolić aplikacji Skype na dostęp do informacji o lokalizacji Twojego telefonu.

CHWILE NA SKYPE

Chwile w Skype pozwalają dzielić się swoimi wydarzeniami ze znajomymi i rodziną. Wystarczy, że dotkniesz symbolu plusa lub przejdziesz do karty aparatu. Zrób zdjęcie lub nagraj film. Możesz dodać spersonalizowany tekst, naklejki lub rysunki. Wyślij klikając różową strzałkę na samym dole ekranu. Swoje Chwile możesz przeglądać klikając na ikonę , znajdującą się w prawym, górnym rogu komunikatora.

Więcej

https://www.skype.com/pl/features/

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skype.raider&hl=pl

Pytania?

Masz pytania? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią odnośnie funkcjonalności Skype? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments