android bicycles

Wiosna to najlepszy czas na rower! To świetny moment aby zamienić komunikację miejską na wrocławskie jednoślady. Korzystanie z roweru to świetny sposób na szybkie i wygodne poruszanie się po mieście. Za pomocą swojego telefonu będziesz mieć dostęp do rowerów miejskich o każdej porze dnia. Żeby móc korzystać z usługi musisz w pierwszej kolejności pobrać aplikację na telefon i założyć konto. Aplikacja wskaże Tobie wszystkie dostępne rowery oraz stacje w czasie rzeczywistym. Zasady korzystania z Wrocławskiego Roweru Miejskiego nie zmienią się. Bezpłatne pozostaje każde wypożyczenie nieprzekraczające 20 minut. 60 minut jazdy kosztuje 2 złote, a każda kolejna godzina po 4 złote. Jak zainstalować aplikację Nextbike? O tym w dzisiejszym artykule.

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę „Sklep Play”. Uruchamiamy aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji Nextbike. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznaczamy opcję „Zainstaluj”.
  2. W trakcie instalacji zostaniesz poproszony o zezwolenie na dostęp do tożsamości, swojej lokalizacji, zdjęć/multimediów/plików oraz do aparatu. Gotowe! Po ukończeniu instalacji wracamy do głównego pulpitu i uruchamiamy aplikację.
  3. Aby skorzystać z systemu wrocławskich rowerów miejskich niezbędna jest rejestracja. Podaj swoje dane osobowe takie jak imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres kontaktowy, numer PESEL oraz opcjonalnie numer karty płatniczej w przypadku płatności kartą kredytową z możliwością obciążenia. Na wskazany w procesie rejestracji adres e-mail zostanie wysłany link w celu potwierdzenia danych. Po autoryzacji linku konto zostaje zweryfikowane. Brak potwierdzenia danych w terminie 24 godzin od momentu otrzymania maila powoduje nieukończenie procesu rejestracji w Systemie WRM. Nowo utworzone konto należy doładować tzw. opłatą inicjalną w wysokości min. 10 zł. Jak tylko kwota wpłynie na konto możesz wypożyczać rowery.
  4. Teraz możesz zalogować się do aplikacji, podając prawidłowy numer telefonu komórkowego oraz PIN (traktowany jest jako identyfikator klienta). W sytuacji gdy nie będziesz pamiętał PIN-u możesz łatwo i szybko otrzymać nowy w wiadomości SMS, która zostanie wysłana na wskazany przez Ciebie numer telefonu.
  5. Możesz wybrać metodę płatności. W tym celu kliknij na ikonę „hamburgera”, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu. Z menu wybierz „Moje konto” a następnie „Metoda płatności”. Możesz zasilić swoje konto za pomocą przelewu bankowego lub poprzez płatność kartą płatniczą. Pamiętaj, że rower wypożyczysz tylko wówczas, gdy Twoje konto jest aktywne, czyli posiadasz na koncie minimalną kwotę 10 zł brutto.
  6. Możesz także skorzystać z mapy. W tym celu kliknij na ikonę mapy, znajdującą się w lewym, dolnym rogu ekranu. Zobaczysz wszystkie dostępne rowery i stacje. Jeżeli planujesz wynająć miejski rower ale boisz się samemu zrobić ten pierwszy krok to zapraszamy już wkrótce. Pokażemy jak to zrobić krok po kroku i razem ruszymy na wycieczkę po Wrocławiu!

Więcej

https://nextbike.pl/jak-to-dziala-v/

https://wroclawskirower.pl/

Pytania?

Nie możesz zainstalować aplikacji Nextbike na swoim telefonie? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments