Prosta, łatwa i funkcjonalna – tak po krótce można opisać polską aplikację radiową Replaio, która cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników. Dzięki niej masz dostęp do ponad 30 000 stacji z całego świata. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją krok po kroku a pokażemy Tobie jak zainstalować aplikację na telefonie z Android. Sam się przekonasz, że Replaio to aplikacja bardzo intuicyjna w obsłudze. Zaczynamy!

JAK ZAINSTALOWAĆ APLIKACJE NA TELEFONIE Z ANDROID?

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musisz znaleźć ikonę „Sklep Play”. Uruchom aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji Radio Internetowe Replaio. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.
  2. Radio Replaio będzie potrzebowało dostępu do zakupu w aplikacji. W trakcie instalacji zostaniesz poproszony o wybranie opcji płatności. Możesz wybrać ją na tym etapie bądź pominąć ten krok i uzupełnić już po założeniu konta. Pamiętaj, że opłata nie zostanie pobrana dopóki nie dokonasz zakupu. Zezwól na dostęp do zakupów w aplikacji oraz do identyfikatora urządzenia i informacji o połączeniu.
  3. Gotowe! Po ukończeniu instalacji wróć do głównego pulpitu i uruchom aplikację.

JAK KORZYSTAĆ Z APLIKACJI?

Gdziekolwiek jesteś możesz słuchać audycji radiowych, aktualnych wiadomości i świetnej muzyki zarówno polskich jak i zagranicznych wykonawców. Replaio pozwala Tobie wybrać stacje radiowe z listy podzielonej na kategorie. Przy wyborze możesz kierować się konkretnym gatunkiem muzyki (np. pop, rock, hip hop) czy też lokalizacją. Możesz słuchać wydarzeń sportowych, aktualnych wiadomości i ulubionych programów radiowych. Pamiętaj, że masz dostęp do ponad 30 tys. stacji z całego świata. Sam widzisz – wybór jest naprawdę duży.

Radio umożliwia dodawanie stacji i utworów do ulubionych – ekran „Ulubione” przeznaczono na wykaz ulubionych stacji natomiast wszystkie ulubione piosenki znajdziesz, klikając na „Więcej” (ikona „hamburgera”).

Słyszysz fajną piosenkę i masz dostęp do Spotify? Teraz w szybki sposób możesz dodać ją do swojej playlisty w Spotify i odtwarzać ją kiedy tylko chcesz! Wklikaj się w wybrany utwór a następnie i dodaj go do Spotify. Jeśli nie korzystasz z tego serwisu muzycznego możesz łatwo dołączyć po lekturze artykułu Jak łatwo zainstalować Spotify na swoim telefonie z Android?

Funkcje Premium są teraz dostępne za darmo: budzik radiowy (obudź się do ulubionej stacji radiowej), wyłącznik czasowy (zasypiaj do muzyki odtwarzanej przez ulubioną stację radiową), ulubione przypomnienia o programach radiowych. Wystarczy, że klikniesz na ikonę „Więcej” (trzy poziome kreski, znajdujące się w prawym, dolnym rogu ekranu).

Interfejs Replaio jest naprawdę bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze. Masz możliwość dopasowania kolorów aplikacji. Program daje aż 20 kolorów akcentu oraz 4 kolory tła, czyli 80 kombinacji! Kliknij na „Więcej” i wejdź w zakładkę „Ustawienia”. Możesz także wykupić dostęp do Replaio Premium i pozbyć się natarczywych i atakujących z każdej strony reklam. Odblokowanie Replaio Premium to koszt rzędu 19,99 zł ( informacja na dzień 23.01.2019).

Konto użytkownika pozwala na synchronizację ulubionych stacji pomiędzy urządzeniami oraz ich kopię bezpieczeństwa. Możesz zalogować się za pomocą adresu e-mail, konta Google lub poprzez Facebooka.

Możesz bez przerwy tworzyć listę ulubionych utworów/stacji radiowych i sprawdzać czego ostatnio słuchałeś. Replaio będzie przypominać Tobie o ulubionych audycjach radiowych więc niczego nie przegapisz. Już teraz wypróbuj odtwarzacz radiowy Replaio i ciesz się komfortem słuchania.

My radio przetestowaliśmy i od dziś jest to dla nas najlepsza aplikacja do słuchania radia. Prosty, szybki, przyjazny i przejrzysty interfejs użytkownika. Może dołączysz i Ty? 🙂

Więcej

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hv.replaio&hl=en

Pytania?

Masz pytanie? A jak Tobie podoba się internetowe radio? Daj znać –  skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments