Czy wiesz, że możesz porozmawiać przez Google Tłumacza? Narzędzie bez problemu i natychmiast tłumaczy rozmowy w dwie strony. A to wszystko dzięki technologii rozpoznawania mowy i wbudowanemu mikrofonowi. Google Tłumacz to narzędzie, które znosi barierę komunikacyjną i może okazać się niezbędne podczas zagranicznych wyjazdów. Jest darmową aplikacją mobilną dzięki której możesz tłumaczyć teksty w 103 różnych językach. Dzięki temu, że narzędzie może pracować w trybie offline, nie jest Tobie potrzebny Internet. Tłumaczysz kiedy i gdzie chcesz. Jeżeli nie korzystasz jeszcze z aplikacji Google Translate – z naszej poprzedniej instrukcji dowiesz się jak łatwo rozpocząć. A jeżeli aplikacja jest już dostępna na Twoim telefonie zapoznaj się z instrukcją jak tłumaczyć rozmowy krok po kroku.

  1. Uruchom aplikację Google Tłumacz na swoim telefonie.
  2. Określ parę językową czyli w lewym, górnym rogu ekranu kliknij nazwę języka ojczystego a po prawej stronie wskaż język jednego z rozmówców (na który chcesz przetłumaczyć zdanie).
  3. Jeżeli masz w swoim smartfonie wbudowany mikrofon, możesz go używać podczas rozmów z obcokrajowcami. Dzięki trybowi konwersacji możesz komunikować się w bardzo łatwy sposób. Wystarczy, że klikniesz na ikonę „Rozmowa” i zezwolisz aplikacji na nagrywanie dźwięku.
  4. Kliknij na ikonę mikrofonu „Automatycznie” (ten znajdujący się po środku) aby rozpocząć tłumaczenie wypowiedzi z jednego języka na drugi.
  5. Powiedz coś do mikrofonu swojego telefonu. Urządzenie najpierw przetłumaczy tekst i wyświetli go na ekranie, a potem jeszcze z odpowiednim akcentem wypowie już przetłumaczone zdanie na głos.
  6. Zobacz jak to wygląda w praktyce 🙂 Powodzenia!

Więcej

https://support.google.com/translate/answer

Pytania?

Daj znać korzystając z pola komentarzy poniżej lub zadaj nam pytanie poprzez zakładkę MAM PYTANIE

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments