Coraz więcej właścicieli firm i biznesów zakłada stronę na Facebooku. Nie bez powodu, ponieważ to najszybszy sposób dotarcia do klienta. Aby jednak zaistnieć w social mediach, niezbędna jest odpowiednia ilość polubień. Pokazuje ona, jak wiele osób darzy naszą firmę zaufaniem i śledzi nasze poczynania, co zachęca innych, by zainteresować się naszą działalnością.

Jak zdobyć polubienia na Facebooku? – 6 metod

Pytanie, jak zdobyć lajki na Facebooku, jest powszechne w sferze mediów społecznościowych, a opinii na ten temat nie brakuje. Jednak wiele z nich nie jest prawdziwa, przez co my marnujemy na nie tylko czas.

W tym artykule omówimy kilka możliwych rozwiązań, które mogą pomóc Ci zwiększyć zaangażowanie i zasięg, a także poprawić ogólną strategię dotyczącą treści.

1. Zapraszanie znajomych

To jeden z szybszych i skuteczniejszych sposobów. Po założeniu strony na FB zazwyczaj od razu wysyłamy zaproszenia swoim znajomym, jednak nie każdy na nie odpowiada. Najlepiej wysyłać je tym osobom, które rzeczywiście mogą być zainteresowane naszą działalnością albo mogą nam pomóc w dalszej promocji.

Wiele osób lubi nasze posty, ale nie lubią strony – w takich sytuacjach warto skorzystać z przycisku „zaproś”, który pojawia się przy takich użytkownikach. Często są to znajomi znajomych, lub też osoby, którzy zobaczyli nasz post na swojej tablicy i polubili go. Większość odpowiada na takie zaproszenie pozytywnie.

2. Wartościowe treści

To najskuteczniejszy sposób pozyskiwania nowych klientów – wartościowy content zawsze obroni się sam. Jest to jednak wymagające zadanie – prowadzenie przemyślanego fanpage’a, który odpowiada na oczekiwania fanów wymaga zaangażowania. Postaw zatem na unikalne treści, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Kopiowanie innych działa zniechęcająco, a tym, co przyciąga najbardziej jest oryginalność. Publikuj ciekawe zdjęcia, infografiki i filmiki. Organizuj konkursy, zachęcaj do dyskusji, umieszczaj ciekawostki. Bądź aktywny, szukaj codziennie nowych inspiracji, a lajki zaczną pojawiać się same.

3. Facebook Ads

Jednym z najskuteczniejszych sposobów promowania strony na Facebooku jest dobrze prowadzona Kampania Facebook Ads. Jej największą zaletą jest możliwość kierowania strony do wybranej grupy odbiorców – tej naprawdę zainteresowanej naszym fanpagem. Wartość takich obserwujących jest bardzo wysoka, ponieważ stają się oni prawdziwymi klientami regularnie korzystającymi z naszych usług. Tacy użytkownicy mogą polecić nas swoim znajomym, dzięki czemu nadal poszerzamy zasięgi.

4. Aktywność na innych profilach

Jeżeli chcesz zaistnieć na Facebooku wśród społeczności związanych z twoją branżą – komentuj i lajkuj posty innych fanpage’ów o tej samej tematyce, co twoja. Pamiętaj jednak, żeby zamieszczane przez ciebie komentarze były merytoryczne i sensowne, wykażesz się w ten sposób wiedzą i znajomością zagadnień. Im częściej będziesz to robił, tym lepiej. Nie chodzi jednak o spamowanie i pozostawianie krótkich komentarzy pod każdym zdjęciem. Tutaj liczy się również jakość. Pozwolisz w ten sposób poznać się innym użytkownikom i być może zaprosić ich na własną stronę.

5. Kupowanie lajków

Nie da się ukryć, że najszybszym sposobem na zdobycie dużej ilości polubień jest po prostu ich wykupienie. Z takiej możliwości korzystają nawet celebryci, dlatego nie jest to żadna ujma na honorze. To świetny sposób, aby szybko rozkręcić fanpage – po prostu kup polubienia strony na fb. Ważne jest jednak to, z jakiej strony wykupujemy te lajki. Wystrzegajmy się ofert znalezionych na Allegro, które w większości przypadków są zwykłymi oszustwami. Wybierajmy wyspecjalizowane w sprzedaży lajków serwisy, takie jak: kuplike.pl, polskielajki.pl lub szybkielajki.pl. Na takich stronach oferuje się polskich, autentycznych użytkowników, dlatego nie trzeba się obawiać, że stracimy wiarygodność. Ceny za taką usługę różnią się w zależności od wykupionego pakietu, jednakże zwykle nie są wysokie i z czasem inwestycja się zwraca, ponieważ większa ilość lajków generuje ruch na stronie i większe zainteresowanie potencjalnych klientów. Co więcej, kupno lajków jest całkowicie legalne i bezpieczne.

6. Grupy tematyczne

Na Facebooku możemy znaleźć grupy praktycznie o każdej tematyce. Jeżeli zatem np. prowadzisz firmę budowlaną, to dołącz do grup zrzeszających właśnie budowlańców i właścicieli firm. W ten sposób będziesz mógł wyróżnić się na tle konkurencji, przedstawić swoją ofertę lub też pokazać zdjęcia swoich realizacji. Na takich grupach z pewnością dostarczysz sobie dawkę inspiracji i nauczysz się wielu ciekawych rzeczy.

Podsumowując, bez względu na to, jaki rodzaj działalności prowadzisz, strona na Facebooku na pewno przyda ci się w dalszym rozwoju i pozyskiwaniu nowych klientów. Choć nadzór nad fanpage’m nie należy do najłatwiejszych zadań, to zastosowanie powyższych porad może pomóc ci w zdobywaniu popularności.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments