Microsoft Word to popularny program, służący do tworzenia tekstów. Oferuje nam możliwość skorzystania z autokorekty czyli zaawansowanej funkcji, która w trakcie wprowadzania różnych treści automatyczne poprawia błędy literowe. Może się zdarzyć jednak, że Word zmieni coś co jest napisane poprawnie. Mowa tutaj o skrótach zawierających kropkę, która nie oznacza końca zdania. Wówczas program zamieniania pierwszą literę po określonym skrócie na wielką. Gdzie szukać rozwiązania? O tym w dzisiejszym artykule.

Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane w programie Word dla Office 365. Jeżeli masz inną wersję programu Word, wygląd może się nieco różnić ale nie martw się funkcje pozostają takie same. Zaczynamy!

  1. Otwórz już istniejący dokument Word lub utwórz nowy. Następnie przejdź do górnego menu i kliknij na opcję „Plik”.
  2. Z listy wybierz „Opcje” a następnie w nowym oknie dialogowym przejdź do zakładki „Sprawdzanie” i wybierz przycisk „Opcje autokorekty”.
  3. W zakładce „Autokorekta” odznacz pole „Początek zdania wielką literą”. Zatwierdź swój wybór klikając na przycisk „OK”.
  4. Gotowe! Od teraz Word nie będzie zamieniał pierwszej litery po kropce na wielką. To przydatne przy różnego rodzaju skrótach. 

Więcej

https://support.office.com/pl-pl/article/wybieranie-opcji-autokorekty

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments