Zdarza się, że drukujemy duże zestawienia utworzone w Excelu. Niestety w tej sytuacji najczęściej nagłówek tabeli jest widoczny tylko na pierwszej stronie wydruku. Co zatem zrobić aby wiersz tytułowy pokazywał się na wszystkich drukowanych stronach? O tym w dzisiejszym artykule. Zaczynamy!

Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane w programie Excel dla Office 365. Jeżeli masz inną wersję programu, wygląd może się nieco różnić ale nie martw się funkcje pozostają takie same.

Jak powtarzać tytuły kolumn na każdej stronie wydruku?

  1. Otwieramy arkusz kalkulacyjny z danymi, które chcemy wydrukować. My dysponujemy zestawieniem zwierającym ponad 100 różnych wartości liczbowych i tekstowych, z którymi Excel doskonale sobie poradzi.
  2. Jest jednak jeden mały problem, który napotkamy a mianowicie wszystkie te dane nie pojawią się na jednej stronie wydruku. Program rozdzieli je. Wywołajmy okienko drukowania. W tym celu w górnym pasku nawigacji klikamy na zakładkę „Plik” a następnie przechodzimy do opcji „Drukuj” (możemy także użyć skrótu klawiszowego CTRL+P).
  3. Na podglądzie wydruku widzimy, że pierwsza strona wygląda bardzo dobrze (są wszystkie potrzebne dane łącznie z nagłówkiem) natomiast na drugiej i trzeciej nie ma już wiersza tytułowego. Jest to spore utrudnienie zwłaszcza w sytuacji gdyby zestawienie składało się z samych liczb. Wówczas fajnie byłoby gdyby każda strona wydruku posiadała nagłówek. Jak to zrobić?
  4. W górny pasku nawigacji przechodzimy do zakładki „Układ strony” a następnie w sekcji „Ustawienia strony” klikamy na opcję „Tytuły wydruku”.
  5. Pojawi się nowe okno dialogowe. Ustawiamy się kursorem myszy komputerowej w okienku „U góry powtarzaj wiersze” i klikamy na te, które chcemy aby były powtarzane na początku każdej strony wydruku. Zatwierdzamy przyciskiem „OK”.
  6. Ponownie wywołujemy okienko drukowania, używając skrótu klawiszowego CTRL+P. Jaki jest efekt ustawienia tytułów wydruku dla wiersza? A mianowicie taki, że pierwsza strona pozostała bez zmian (dane łącznie z nagłówkami) natomiast kolejne zawierają już wiersz z tytułami dla poszczególnych kolumn tabeli. I o to nam chodziło! Bardzo proste ustawienie ale za to jak przydatne! 🙂

Więcej

https://support.office.com/pl-pl/article/drukowanie-wiersza-na-kazdej-stronie

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments