W dzisiejszych czasach każdy chce zarobić dużo, szybko i łatwo, dlatego bardzo często powstają pewne niedoróbki podczas produkcji i w wyniku upadku telefonu dochodzi do uszkodzenia wyświetlacza, baterii itp. lub innych elementów sprzętu.

Naprawa Iphone czyli wymiana wyświetlacza oraz baterii.

Dobrym pomysłem jest wykupienie ubezpieczenia, jednak bardzo często w momencie gdy nam się ono skończy, dochodzi do wypadku i uszkodzenia telefonu, a naprawa może być kosztowna. Dlatego większość ludzi uważa, że naprawa Iphone na własną rękę jest bardziej opłacalna. Osobiście naprawiałem kilkanaście tego typu telefonów.

Demontaż i wymiana wyświetlacza oraz baterii. 

Jeśli chodzi, o budowę wyświetlacza to nie różni się on zbytnio od swoich poprzedników.  I tak jak w poprzednich modelach wymiana szybki w Iphone rozpoczyna się od wykręcenia dwóch śrubek penabole, które znajdują się przy złączu ładowania. Do wykręcenia takich śrubek potrzebujemy specjalnego śrubokręta tak zwanego trójkątnego kwiatka. Użycie specjalnego śrubokręta dotyczy wszystkich modeli iPhone. Najlepiej od każdego elementu śrubki wsadzać do oddzielnych woreczków strunowych. Często przy zakupie nowego wyświetlacza mamy do niego dołączony sprzęt, który przeznaczony jest do demontażu uszkodzonej jego wersji. Kolejnym krokiem jest podważenie ekranu tak zwanymi kostkami i pozbycie się uszczelki. Chyba że telefon był wcześniej otwierany to uszczelka będzie już zdemontowana, a otwarcie takiego telefonu w tym przypadku jest bardzo proste  i niewymagające jest użycie dużej ilości siły. Na samym starcie po otwarciu telefonu musimy wykręcić siedem śrubek. Trzy na górze i 4 na dole. Zaczynamy od tych na dole w celu odłączenia baterii, a następnie na górze, aby odpiąć wyświetlacz. Teraz gdy jest taka potrzeba, może odbyć się proces, wymiana baterii w Iphone. W tym celu demontujemy starą baterię zdejmując taśmę i tak zwaną podklejkę łapiąc pęsetą za taśmę i ciągnąc ją do siebie. Następnie wyjmujemy baterię zakładamy podklejkę na nową i przyklejamy ją w miejsce poprzedniej. Może być też potrzebne wygięcie blaszki w taki kształt aby dało się podpiąć baterię. Po tych procedurach powracamy do wymiany wyświetlacza. Ze starego ekranu należy wykręcić wszystkie czujniki znajdujące się na górnej ramce czyli głośnik i kamera przednia. Musimy także wykręcić metalową blaszkę i wszystko wkręcić do nowego wyświetlacza. Na koniec pozostaje nam podpięcie wyświetlacza przykręcenie górnej blaszki, podpięcie baterii i przykręcenie dolnej blaszki oraz przed zamknięciem telefonu sprawdzenie czy ekran i kamera przednia działają. Po czym zamykamy telefon i wykręcamy dwie śrubki koło wejścia do ładowania.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments