Disney Plus jest najnowszą platformą streamingową, która działa na podobnych zasadach, jak doskonale znany wszystkim Netflix. Katalog obejmuje ponad 600 filmów i seriali produkcji Disneya, Marvela, LucasFilm, Pixara i 21st Century Fox, a nawet National Geographic.

Do najbardziej oczekiwanych tytułów należą „The Mandalorian” – serial osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen, fabularna wersja przebojowego filmu Disneya „Zakochany kundel” oraz musical filmowy „High School Musical: The Musical: The Series”.

Kiedy premiera Disney Plus w Polsce?

Premiera Disney Plus W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Holandii miała miejsce 12 listopada 2019 r. 19 listopada debiutował w Australii i Nowej Zelandii. W pierwszym tygodniu odnotowano aż 10 milionów nowych użytkowników. W przyszłym miesiącu dostęp uzyskają widzowie z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i Hiszpanii.

Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana, jednak widzowie korzystać mogą z zagranicznych platform przy użyciu sieci VPN, tak samo jak w przypadku VPN Netflix. Usługa pozwala na wirtualną zmianę lokalizacji urządzenia mobilnego – w przypadku wyboru serwera w Stanach Zjednoczonych, możemy bez przeszkód założyć i korzystać z amerykańskiej wersji Disney Plus, nawet jeśli fizycznie znajdujemy się w Polsce.

Ile kosztuje Disney Plus?

Cena obowiązująca w państwach europejskich to 6,99 euro miesięcznie, czyli około 30 zł. Jedno konto może obsługiwać 4 ekrany jednocześnie na 10 różnych urządzeniach. Dostępna jest również roczna subskrypcja w cenie 69,99 euro, co zmniejsza koszt miesięczny do 5,83 euro.

Platforma pozwala na stworzenie 7 profili użytkowników, w tym specjalny profil dla dzieci z treściami dostosowanymi do wieku. Treści są dostarczane w rozdzielczości 4K ze wsparciem technologii HDR. Na stronie oficjalnej Disney Plus w języku polskim zapisać się można do newslettera, wszelkie informacje dotyczące przewidywanych cen usługi w Polsce zostaną przesłane mailowo gdy tylko staną się oficjalne.

Disney Plus vs Netflix – konkurencja czy współpraca gigantów?

Premiera Disney Plus oczywiście nie pozostanie bez wpływu na największego konkurenta  w branży mediów streamingowych czyli Netflixa.  Disney wycofał już większość swoich treści z katalogu Netflixa oraz przejął produkcje 21st Century Fox. Co więcej oferuje również specjalny pakiet z dostępem do ESPN + (streaming wydarzeń sportowych) oraz Hulu (seriale). Disney Plus zapewne nie jest w stanie zastąpić Netflixa, gdyż mimo wielu tytułów oferta nie jest tak bardzo różnorodna.

Wydawać by się mogło, że najkorzystniejszym rozwiązaniem dla obu platform mogłaby być potencjalna współpraca i stworzenie jednego gigantycznego serwisu streamingowego. Na ostateczną analizę poczekajmy jednak przynajmniej do czasu upowszechnienia Disney Plus na świecie.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments