Naprawa drukarek to czynność, na którą można się zdecydować, ale wcale nie trzeba. Wszystko zależy od typu awarii, z którą ma się do czynienia. Jeśli usterka jest niewielka i można kupić i wymienić jakąś część, to można naprawić drukarkę samodzielnie. Czasami jednak zdarza się tak, że niezbędne jest fachowe spojrzenie na urządzenie.

Kiedy naprawa drukarek ma sens?

Posiadając drukarkę za 100-200 złotych, prawdopodobnie bardziej opłacalne będzie kupienie nowej niż naprawa uszkodzonej drukarki. Z kolei przy drogich urządzeniach naprawa drukarki może być bardziej opłacalna. Wszystko zgodnie z zasadą – im droższe urządzenie, tym szybciej należy rozważyć naprawę. Nawet jeśli nie ma się już gwarancji, to naprawa opłaca się w przypadku posiadania drogiego urządzenia lub nawet całej floty drukarek tego samego producenta. Ponadto nie należy zapominać, że nowa drukarka często wymaga dodatkowej pracy, takiej jak konfiguracja systemów, utylizacja itp. Aby dowiedzieć się, czy naprawa drukarki naprawdę się opłaca, klient powinien otrzymać wycenę od profesjonalnego serwisu naprawczego.

Lepiej zapobiegać problemom z drukowaniem

Jeśli chcesz uniknąć kosztownych napraw drukarki lub wcześniejszego zakupu kolejnej, powinieneś zadbać o swoje urządzenie. Aby zapobiec problemom z drukowaniem, zalecane jest regularne czyszczenie urządzenia. W menu większości drukarek czyszczenie głowicy drukującej jest naprawdę bardzo proste. Jeśli tusz wyschnie po długim okresie nieużywania drukarki, to może to skutkować zatkaniem urządzenia. W wielu przypadkach czyszczenie przycisku może uratować drukarkę. Za pomocą instrukcji obsługi przycisk można również łatwo wyczyścić ręcznie. Na rynku dostępne są również kompletne zestawy czyszczące do drukarek.

Aby naprawa drukarki nie była konieczna, należy:

  • regularnie konserwować urządzenie,
  • używać odpowiednich tonerów i pojemników z tuszem,
  • prawidłowo usytuować drukarkę (unikanie miejsc wilgotnych i nadmiernie nasłonecznionych),
  • prawidłowo użytkować sprzęt.

Każdy, kto stoi przed decyzją kupna drukarki powinien wiedzieć nie tylko o tym, jak odpowiednio użytkować urządzenie, ale także jak o niego dbać, aby uniknąć ewentualnej naprawy drukarki i zaoszczędzić kilka groszy.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments