Decyzja o wymianie MacBooka na nowszy model nie jest łatwa. Jednym z czynników jest przywiązanie do dotychczasowego sprzętu, któremu czasem brakuje naprawdę niewiele, bym mógł posłużyć swojemu użytkownikowi jeszcze przez rok lub dwa. Nie bez znaczenia pozostaje aspekt finansowy – inwestycja w kolejne urządzenie to poważny wydatek. Kiedy wymienić MacBooka na nowy?

Na to pytanie każdy właściciel komputera musi odpowiedzieć sobie indywidualnie. Jeśli rozważasz wymianę komputera, w pierwszej kolejności przeanalizuj swoje potrzeby, dostępne na rynku opcje, a jednocześnie zastanów się, czy modernizacja twojego obecnego komputera nie jest na razie wystarczająca.

Jak przekonać się, czy obecny laptop rzeczywiście jest już zbyt przestarzały?

Postęp techniczny jest nieubłagany, więc starsze urządzenia z czasem przestaję sobie radzić z niektórymi dostępnymi aplikacjami, płynnym odtwarzaniem wideo, rejestrowanie obrazu czy muzyką w najwyższej jakości. Jednak, jeśli używasz swojego komputera wyłącznie do codziennych zadań i rozrywki, a także przeglądania internetu, być może jego żywot nie dobiegł jeszcze końca.

W pierwszej kolejności spróbuj zoptymalizować pracę swojego MacBooka. Wbrew pozorom spore efekty osiągniesz poprzez proste czynności:

  • aktualizację systemu operacyjnego
  • rezygnację z efektów wizualnych
  • wyłączenie niepotrzebnych procesów uruchamiających się przy logowaniu
  • usunięcie niepotrzebnych plików i powiększeniu wolnej przestrzeni na dysku
  • zrobienie porządku na desktopie

Te wszystkie czynności potrafią przynieść naprawdę znaczące efekty i wzrost wydajności komputera, ale jeśli cię to nie zadowala, rozważ kolejny krok

Czy modernizacja sprzętu jest dobrym pomysłem?

Alternatywą dla zakupu nowego MacBooka może być modernizacja obecnego urządzenia. Jednym z jej kluczowych elementów jest wymiana dysku HDD na SSD. Dyski HDD można spotkać w kilkuletnich modelach MacBooka, a ich wymiana na SSD przyspiesza wczytywanie i zapisywanie danych. Więcej o wymianie dysku w MacBooku przeczytasz pod adresem: https://www.macforce.pl/serwis/naprawa-macbookow-i-komputerow-mac/wymiana-dysku

Obok wymiany dysku bardzo duże korzyści przynosi rozbudowa pamięci RAM. Wszystkie aplikacje, których używasz ją wykorzystują. Stosunkowo tanim kosztem możesz podwoić ilość pamięci operacyjnej dostępnej w twoim komputerze, co w dużej mierze zniweluje ograniczenia stawiane przez starszy model procesora. Wymianą dysku i rozbudową pamięci RAM w twoim urządzeniu bez problemu zajmie się MacForce – sprawdzony serwis MacBooków w Warszawie. Oczywiście zanim podejmiesz decyzję o modernizacji, zapytaj specjalistów o jej potencjalne efekty. Na tej podstawie stwierdzisz, czy będą one dla ciebie wystarczająco duże.

Kiedy naprawdę warto zainwestować w nowego MacBooka?

Przynajmniej raz na kilka lat wymiana MacBooka na nowy staje się niezbędna. Jeśli laptop jest twoim narzędziem pracy, a wykonujesz zajęcie wymagające od komputera ogromnej mocy obliczeniowej i ponadprzeciętnych możliwości graficznych, taka decyzja jest jak najbardziej zasadna. Używając komputera głównie do rozrywki i rutynowych zadań, zapoznaj się natomiast z możliwościami, jakie da ci nowe urządzenie. Przykładowy MacBook Pro z 2022 roku wyposażony w 64 GB pamięci RAM, legitymujący się przepustowością na poziomie 200 GB/s i posiadający 10-rdzeniowy procesor M1 Max rzeczywiście robi wrażenie. Inwestując w tak mocny sprzęt zyskujesz gwarancję, że prawdopodobnie będzie ci on służył przez wiele lat mimo upływu czasu i postępu technicznego!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments